Tag: 20

Mustafa: Beteja e Koshares shënon fillimin e çlirimit të Kosovës

09/04/2019

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa ka përkujtuar  20 vjetorin e Betejës së Koshares. Në njoftim për media, Mustafa ka thënë se Beteja e Koshares ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, numri i viktimave shkon në 16

20/03/2019

20 Mars 2019 / 18:58 Ka ndërruar jetë vajza 19 vjeçe e cila mori lëndime të rënda gjatë aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, afër fshatit ... Read More

Zjarr në fshatin Moroisht të Strugës

20/03/2019

20 Mars 2019 / 18:32 Tre mashna në të cila ka pasur 1000 ballë sanë janë djegur në fshatin Moroishtë në rajonin e Strugës. Për ... Read More

Zënkë mes nxënësve në autobusin me numër 5

20/03/2019

20 Mars 2019 / 16:26 Disa nxënës të shkollës së mesme sot pasdite janë përleshur fizikisht në autobusin me numër 5 në Shkup, i cili ... Read More

Dilema rreth përdorimit të veturave të ndihmës së shpejtë

20/03/2019

20 Mars 2019 / 15:44 Nuk dihet nëse 8 veturat e dhuruara nga Ministria e Bujqësisë për Ndihmën e Shpejtë do të mund të përdoren ... Read More

Në Qeveri më shumë ka shpenzuar Zoran Zaev dhe më pak ministri Sugarevski

20/03/2019

20 Mars 2019 / 15:31 Shpenzimet e të gjitha ministreve në Qeveri për periudhën nga qershori deri në nëntor të vitit të kaluar, arrijnë 18.048.080 ... Read More

Problemet me mbeturinat, komunat kërkojnë masa urgjente

20/03/2019

20 Mars 2019 / 14:59 Nga 30 komunat e monitoruara vjet për mirëmbajtjen e ambientit, katër u zgjodhën si më të mirat për respektimin e ... Read More

Priten propozimet e VMRO-së për të ardhmen e PSP-së

20/03/2019

20 Mars 2019 / 14:37 Të enjten, opozita pritet të dorëzojë propozimet që do të burojnë nga negociatat në lidhje me të ardhmen e Prokurorisë ... Read More

Kacarska: Nuk kam asnjë dyshim për të dënuarit e 27 prillit

20/03/2019

20 Mars 2019 / 14:07 Gjykatësja Dobrilla Kacarska, e cila mori aktvendimin për ngjarjet e 27 prillit, nuk ka asnjë dyshim për fajin e personave ... Read More

Zaev ndalon punimet e minares në xhaminë Ali Pasha në Ohër

20/03/2019

20 Mars 2019 / 13:30 Kryeministri Zoran Zaev, sot ka dëgjuar ankesat e shoqatës “Sovest”. Pas takimit ku u prezantuan të gjitha dëshmitë dhe ankesat ... Read More

LSDM: Siljanovska dëshiron të bëhet Ivanov i ri

20/03/2019

20 Mars 2019 / 13:14 Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, është e njëjtë me Gjorgje Ivanovin, thonë nga partia në qeveri LSDM përmes një ... Read More

Ballkan: Papunësia më e madhe në Kosovë, më e ulët në Serbi dhe Shqipëri

20/03/2019

20 Mars 2019 / 12:44 Serbia dhe Shqipëria janë dy vendet ekonomikisht që sigurojnë shkallën më të ulët të papunësisë që arrin deri në 12% ... Read More