Tag: 2000

Formacionet zyrtare: Estonia – Gjermania

13/10/2019

20:00 | 13 Tetor 2019 E 20:00 | 13 Tetor 2019 Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Estoni – Gjermani. ‘Panzerat’ i duhet fitorja që ... Read More

Euro 2020: Bosnja ‘shkatërron’ Finlandën, Rumania fiton me lehtësi ndaj Ishujve Faroe

12/10/2019

20:00 | 12 Tetor 2019 20:00 | 12 Tetor 2019 Bosnja dhe Rumania kanë shënuar fitore në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Bosnje Hercegovina ... Read More

Bosnja ‘shkatërron’ Finlandën, Rumania fiton me lehtësi ndaj Ishujve Faroe

12/10/2019

20:00 | 12 Tetor 2019 20:00 | 12 Tetor 2019 Bosnja dhe Rumania kanë shënuar fitore në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Bosnje Hercegovina ... Read More

KB Rahoveci përfundon aventurën në Evropë

09/10/2019

20:00 | 9 Tetor 2019 20:00 | 9 Tetor 2019 KB Rahoveci është eliminuar nga FIBA Europe Cup, pas humbjes së thellë nga Cluj Napoca ... Read More

Formacionet zyrtare: Lille – Chelsea

02/10/2019

20:00 | 2 Tetor 2019 20:00 | 2 Tetor 2019 Lille – Chelsea pritet të jetë një ndeshje interesante e vlefshme për xhiron e dytë ... Read More

E pyesin të zgjedh mes Encës dhe Oriolës, Çiljeta jep përgjigjen e papritur

13/09/2019

20:00 | 13 Shtator 2019 20:00 | 13 Shtator 2019 Çiljeta ka habitur me përgjigjen kur u pyet të zgjedh mes Encës dhe Oriolës. Çiljeta ... Read More

Po afrohet shorti i Ligës së Kampionëve, këto mund të jenë ‘grupet e vdekjes’

27/08/2019

20:00 | 27 Gusht 2019 20:00 | 27 Gusht 2019 Shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2019/20 do të hidhet më 29 ... Read More

Formacionet zyrtare: Wolves – Man Utd

19/08/2019

20:00 | 19 Gusht 2019 20:00 | 19 Gusht 2019 Wolves dhe Manchester United takohen në ‘Molineux Stadium’, për ndeshjen e fundit të xhiros së ... Read More

Kosova U17 pëson në ndeshjen e parë

03/08/2019

20:00 | 3 Gusht 2019 20:00 | 3 Gusht 2019 Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll (femrat) ka luajtur të shtunën ndeshjen e parë në ... Read More

Kështu duken burgjet rreth e rrotull botës

31/07/2019

Në krahasim me vitin 2000, numri i përgjithshëm i grave që janë në burg është rritur me rreth 50%, ndërsa popullsia e meshkujve në burgje ... Read More

Princi Harry tregon se sa fëmijë dëshiron t’i ketë me Meghan Markle

30/07/2019

20:00 | 30 Korrik 2019 20:00 | 30 Korrik 2019 Princi Harry thotë se do t’i ketë vetë dy fëmijë në ‘maksimum’ për ta mbrojtur ... Read More

Roza Lati flet për herë të parë rreth njohjes me Stinen

25/07/2019

20:00 | 25 Korrik 2019 20:00 | 25 Korrik 2019 Roza Lati ka folur rreth njohjes me Stinen. Lidhja e dashurisë mes Roza Latit dhe ... Read More