Tag: 2009

Në 2009, mori famë dhe u sulmua për tetënjakët, por ja si duken ata sot

21/05/2019

Nadia Suleiman ishte në faqet e të gjitha mediave në vitin 2009, kur ishte shtatzënë me tetë bebe.Ajo mbeti shtatzënë nëpërmjet metodave artificiale, dhe u ... Read More

Leonora Jakupi po rikthehet me këngë të re?

17/05/2019

20:09 | 17 Maj 2019 20:09 | 17 Maj 2019 Leonora Jakupi ka dhënë ‘sinjale’ se po kthehet me projekt të ri muzikor. Leonora Jakupi ... Read More

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

15/05/2019

``````````````` Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje ... Read More

E kërkon Barcelona, kjo është përgjigja e trajnerit të Ajax

14/05/2019

20:09 | 14 Maj 2019 20:09 | 14 Maj 2019 Trajneri i Ajax, Erik ten Hag, tha të martën në konferencë për shtyp para ndeshjes ... Read More

Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet

11/02/2019

Në pranverën e vitit 2009, shkencëtarët kishin gjetur një virus gripi të njohur si H1N1. Ky virus është faktikisht kombinim i viruseve nga derrat, zogjtë ... Read More

Epoka e dytë e Perez te Real Madridi, nga blerjet e vitit 2009 vetëm Benzema ka mbijetuar

24/07/2018

Në vitin 2009, Florentino Perez u kthye si president i Real Madridit, duke u zgjedhur në krye të klubit pas disa vitesh larg fushave.  Akti ... Read More

40 mijë kosovarë lanë shtetësinë pas pavarësisë (Video)

17/07/2018

Mbi dyzetmijë shtetas të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga shtetësia që nga viti 2009 e këndej, bëjnë të ditur zyrtarë nga Ministria e ... Read More

Cristiano Ronaldo, nënshkrimi më i shtrenjtë i Realit dhe shitja më e bujshme e Madridit

11/07/2018

Më 11 qershor të vitit 2009 u bë zyrtare: Real Madrid kreu blerjen më të shtrenjtë të një lojtari duke e transferuar Cristiano Ronaldon për ... Read More

HTC Touch Diamond 2 mund të jetë telefoni më i bukur këtë vit! (FOTO/VIDEO)

16/04/2018

HTC Touch Diamond 2, i lëshuar për herë të parë në vitin 2009, është pasuesi i popullarizuar HTC Touch Diamond, dhe u lansua me Microsoft ... Read More