Tag: 2009

Projekti rekrutimi i vajzave, gjakovaret treguan entuziazëm për lojën e futbollit

16/10/2019

20:09 | 16 Tetor 2019 20:09 | 16 Tetor 2019 Për dy ditë radhazi në Gjakovë është organizuar turneu “Ti mund ta bësh – You ... Read More

Rashica, Celina, Rashkaj dhe Aliti munguan në stërvitjen e parë të Kosovës

07/10/2019

20:09 | 7 Tetor 2019 20:09 | 7 Tetor 2019 Kombëtarja e Kosovës është stërvitur sot në ‘tempullin’ ‘Fadil Vokrri’. Dardanët kanë nisur përgatitjet për ... Read More

Challandes para ndeshjes me Anglinë: Nuk e mendonim se pas katër xhirove luftojmë për kreun

09/09/2019

20:09 | 9 Shtator 2019 20:09 | 9 Shtator 2019 Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur konferencën e parë për shtyp, pas mbërrijtjes në ... Read More

Rrahmani debuton në Serie A

25/08/2019

20:09 | 25 Gusht 2019 20:09 | 25 Gusht 2019 Amir Rrahmani do të jetë futbollisti i radhës i Kosovës që do të luajë në ... Read More

Eni Koçi duket e ‘zjarrtë’ me ndryshimin e bërë

19/08/2019

20:09 | 19 Gusht 2019 20:09 | 19 Gusht 2019 Eni Koçi ka ndryshuar pamjen e saj. Eni Koçi ka ndryshuar ngjyrën e flokëve, artistja ... Read More

Të gjithë kokën nga Enca Haxhia, joshë me pozën e re në rrjete sociale

14/08/2019

20:09 | 14 Gusht 2019 20:09 | 14 Gusht 2019 Enca Haxhia nuk i lë ndjekësit e saj që ta harrojnë. Këngëtarja Enca Haxhia njihet ... Read More

Bullgari – Kosovë, FFK-ja me njoftim për ata që dëshirojnë ta përcjellin nga afër ndeshjen

28/05/2019

20:09 | 28 Maj 2019 20:09 | 28 Maj 2019 Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar se biletat për ndeshjen kualifikuese për Kampionatin ... Read More

Në 2009, mori famë dhe u sulmua për tetënjakët, por ja si duken ata sot

21/05/2019

Nadia Suleiman ishte në faqet e të gjitha mediave në vitin 2009, kur ishte shtatzënë me tetë bebe.Ajo mbeti shtatzënë nëpërmjet metodave artificiale, dhe u ... Read More

Leonora Jakupi po rikthehet me këngë të re?

17/05/2019

20:09 | 17 Maj 2019 20:09 | 17 Maj 2019 Leonora Jakupi ka dhënë ‘sinjale’ se po kthehet me projekt të ri muzikor. Leonora Jakupi ... Read More

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

15/05/2019

``````````````` Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje ... Read More

E kërkon Barcelona, kjo është përgjigja e trajnerit të Ajax

14/05/2019

20:09 | 14 Maj 2019 20:09 | 14 Maj 2019 Trajneri i Ajax, Erik ten Hag, tha të martën në konferencë për shtyp para ndeshjes ... Read More

Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet

11/02/2019

Në pranverën e vitit 2009, shkencëtarët kishin gjetur një virus gripi të njohur si H1N1. Ky virus është faktikisht kombinim i viruseve nga derrat, zogjtë ... Read More