Tag: 2018/19

Rrëmuja e quajtur ‘Fiorentina’, nga Evropa duke luftuar për mbijetesë brenda një sezoni

21/05/2019

09:11 | 05/21/2019 Mënyra më e mirë për ta definuar sezonin 2018/19 të Serie A të Fiorentinës? Një edicion ferri. Fiorentina duket se do ta ... Read More

Zidane synon edhe një përfundim tjetër historik të sezonit

24/03/2019

Real Madridi nuk i ka mbetur shumë për të luajtur në sezonin 2018/19, por Zinedine Zidane është i motivuar dhe dëshiron ta fitojë çdo ndeshje ... Read More

Dzeko pritet të largohet nga Roma gjatë verës, Interi një mundësi

19/03/2019

Me shumë mundësi sezoni 2018/19 do të jetë i fundit për Edin Dzekon me Romën. Corriere dello Sport ka raportuar se lojtari do të largohet ... Read More

Ndeshja Flamurtari – Prishtina ndryshon stadium, zhvillohet në “Fadil Vokrri”

12/02/2019

Në fundjavë nis zyrtarisht stinori pranveror i sezonit 2018/19, me Prishtinën lidere dhe Feronikelin që është menjëherë pas saj. Ndeshjen e parë në pranverë Prishtina ... Read More

Piatek i mahnitur nga atmosfera si lojtar i Milanit

05/02/2019

Krzysztof Piatek është sensacioni i sezonit 2018/19 në Serie A, por edhe në ligat e mëdha evropiane. Polaku ishte thjesht fantastik në gjysmën e parë ... Read More

PSG i hakmerret Guingampit për eliminim në kupë, fitore prej nëntë golash

19/01/2019

Ditë më Guingamp ia shkaktoi humbjen e parë Paris Saint Germainit në sezonin 2018/19 duke e eliminuar nga Kupa e Francës. PSG i është hakmerr ... Read More

Schalke tallë tifozët e Liverpoolit në Twitter rreth momentit kur topi nuk kaloi vijën e portës së Man Cityt për një centimetër

08/01/2019

Humbja e parë në sezonin 2018/19 e Liverpoolit ishte në derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-1. Reds kishin rast të mirë që të kalonin ... Read More

Formacioni më i mirë në Eredivisie në gjysmën e parë të sezonit 2018/19, nuk mungon Arbër Zeneli

02/01/2019

Sezoni 2018/19 në Eredivisie filloi me mjaft konkurrencë, por nuk kaloi shumë dhe PSV e Ajaxi u shkëputën dhe përfunduan gjysmën e parë të sezonit ... Read More