Tag: 2019

Çfarë nuk u publikua nga dasma e Princ Harry dhe Meghan Markle…

19/05/2019

14:48 | 19 Maj 2019 14:48 | 19 Maj 2019 Duka dhe Dukesa e Sussex kanë publikuarr fotografi të reja nga dasma e tyre për ... Read More

Mbi 30 mijë udhëtarë në katër muajt e parë të 2019 në Sarandë

19/05/2019

Gjatë katër muajve të parë të 2019 me tragetet e linjës Sarandë-Korfuz dhe me anije turistike si dhe kroçera kanë në hyrë në portin e ... Read More

Haradinaj: Zgjedhjet në komunat veriore konfirmojnë përpjekjet tona për paqe të qëndrueshme për të gjitha komunitetet

17/05/2019

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se zgjedhjet e 19 Majit 2019, për pushtetin lokal në komunat veriore të Kosovës konfirmojnë përpjekjet për paqe të qëndrueshme, ... Read More

Hoxhaj me studentët ndërkombëtarë: Pa koordinim SHBA-BE, vështirë të ketë marrëveshje këtë vit

15/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se viti 2019 është një mundësi e madhe për të arritur marrëveshjen me Serbinë por edhe një shans ... Read More

Futbollistët e Prishtinës e vizitojnë në spital Veliun

11/05/2019

20:19 | 11 Maj 2019 20:19 | 11 Maj 2019 Pavarësisht rivalitetit në fushë, futbollistët e Prishtinën janë solidarizuar me lëndimin e rëndë që pësoi ... Read More

Mashtroi norvegjezen duke ia marrë 100 mijë euro, arrestohet 40 vjeçari

08/05/2019

Policia ka njoftuar se, me datën 6 maj 2019 rreth orës 10:30, pranë Stacionit Policor në Pejë, viktima (shtetase Norvegjeze) ka raportuar se në vazhdimësi ... Read More

E kanos përmes telefonit, arrestohet i dyshuari nga Peja

08/05/2019

Me datën 6 maj 2019 rreth orës 01:26, pranë Stacionit Policor në Pejë, viktima ka raportuar se është kanosur përmes telefonit nga një person i ... Read More

‘Vera 2019’ ideale për transferime falas – Kjo është lista e gjatë me yje

07/05/2019

16:41 | 7 Maj 2019 16:41 | 7 Maj 2019 Vera 2019 mund të jetë ideale për disa skuadra që të transferojnë lojtarë të njohur ... Read More

Arrestohet një person pasi i lë disa fishekë para një shtëpie

07/05/2019

Zyra e informimit policor për rajonin e Pejës njofton se me datën 6 maj 2019 rreth orës 09:00, pranë Stacionit Policor në Deçan, viktima ka ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Meta organizon në Tiranë Samitin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit

04/05/2019

Më 8-9 maj 2019, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, organizon në Tiranë Samitin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit. Ky proces është një ... Read More

Enca apo Shekenda? Përgjgja epike e Milaim Zekës kur u pyet se kush e ka gjoksin më seksi

03/05/2019

20:19 | 3 Maj 2019 20:19 | 3 Maj 2019 Milaim Zeka ka dhënë përgjigje epike kur u pyet se kush e ka gjoksin më ... Read More