Tag: 22

Taravari: PSP-ja të jetë institucion i veçantë

22/03/2019

22 Mars 2019 / 22:48 Arben Taravari, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët në emisionin 360 shkallë në ... Read More

Dështoi takimi i partive për Prokurorinë Speciale

22/03/2019

22 Mars 2019 / 18:52 Dështoi edhe një përpjekje e grupeve të punës të partive politike për të gjetur zgjidhje për të ardhmen e Prokurorisë ... Read More

Përfundoi takimi i grupeve të punës, dështojnë negociatat për PSP-në?

22/03/2019

22 Mars 2019 / 16:43 Përfundoi takimi i grupeve të punës për PSP-në. Palët u ndanë të pakënaqura sepse nuk arritën marrëveshje. Ministra e drejtësisë, ... Read More

Protestat kundër dënimit me burg të Abdylfeta Alimit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 16:06 Po kërkojnë drejtësi për Abdylfeta Alimin! Qytetarë të shumtë iu bashkëngjitën marshit protestues të familjarëve të Abdylfeta Alimit i dënuar ... Read More

Moratorium për ndërtimet në komunën Qendër

22/03/2019

22 Mars 2019 / 15:52 Bordi drejtues i Odës Ndërtimore në Lidhjen e Odave Ekonomike nuk do ta tërheqë iniciativën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së ... Read More

Shkupi, ndër kryeqytetet me ujin më të mirë për pije

22/03/2019

22 Mars 2019 / 15:47 Mbi 35% e fshatrave në gjithë territorin e vendit nuk kanë ujë të sigurt për pije. Ndërsa në nivel global, ... Read More

Vijojnë përplasjet rreth kompetencave për Matkën

22/03/2019

22 Mars 2019 / 15:29 Pushteti lokal dhe ai qendror janë ngatërruar mes veti se cila do të ketë kompetenca më shumë në menaxhimin e ... Read More

360 Gradë, fitues i çmimit të parë “Nikolla Mlladenov”

22/03/2019

22 Mars 2019 / 15:17 Gazetarja e emisionit 360 gradë, i cili transmetohet në televizioni Alsat, Sllavica Filipovska është fituese e çmimit të parë në ... Read More

Dogana dhe Policia Financiare, pa pajisje për masën e përgjimit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 14:57 Drejtoria e Doganave dhe Policia Financiare akoma nuk kanë pajisjet e nevojshme për të pranuar sinjalin nga Agjencia Teknike Operative ... Read More

Presidencialet, kandidatët premtojnë fushatë evropiane

22/03/2019

22 Mars 2019 / 14:20 Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, hodhi shortin për numrat rendor në listën për zgjedhjet presidenciale. Blerim Reka do të mbajë numrin ... Read More

Filloi protesta kundër dënimit të Fetah Alimit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 14:15 Qytetarët e pakënaqur me vendim e Gjykatës Penale për dënimin e shqiptuar ndaj Abdyfeta Alimit, fillojnë të tubohen në Sheshin ... Read More

Qytetarët e Shkupit pinë ujë të pastër dhe të shëndetshëm

22/03/2019

22 Mars 2019 / 13:59 Banorët e Shkupit pinë ujë të pastër dhe të shëndetshëm dhe nuk duhet të brengosen nëse ka mjaftueshëm, me çfarë ... Read More