Tag: 27

Zaev dhe Ahmeti arrijnë marrëveshje për kandidat konsensual

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 19:04 Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti arritën marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të shkojnë me kandidat të ... Read More

Zaev-Ahmeti: Arritëm dakordësi për ta mbështetur një kandidat të përbashkët

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 18:21 Pas takimit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmetit në lidhje me zgjedhjet presidenciale . Ahmeti në ... Read More

Qeveria e Serbisë miraton konkluzion për emrin Maqedonia e Veriut

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 17:50 Qeveria e Serbisë miratoi konkluzionin mbi përdorimin e emrit Maqedonia e Veriut, në bazë të njoftimit nga qeveria maqedonase drejtuar ... Read More

Hungari, ndërpriten hetimet për ish-kryeministrin Gruevski

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 17:23 Autoritetet hungareze kanë ndërprerë hetimin ndaj ish-kryeministrit në arrati, Nikolla Gruevski, njofton portali hungarez 444.xy. Sipas informatave, u konstatua se ... Read More

Brahos-Osmani: Suksesi i Prespës reflekton edhe në marrëdhëniet ekonomike mes dy vendeve

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 16:06 Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, mbajti takim me Sekretarin e Përgjithshëm për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Ekonomike në ... Read More

Gjykata Penale kundërshton pretendimet e Xhaferit

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:58 Gjykata penale, në një komunikatë për mediat, kundërshton pretendimet e Xhaferit për përgjegjësinë e gjykatës në rast të arratisjes së ... Read More

“PERANDORIA”, supremja pritet të vendos të premten

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:45 Gjykata Supreme thuajse një javë ka përgjigje nga prokurori publik për ankesat e avokatëve për arrestin shtëpiak të Orce Kamçevit ... Read More

Edhe Qyteti i Shkupit bleu furgon luksoz nga “De Lux -Auto”

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:26 46 mijë euro të tjera do të shkojnë në llogari të kompanisë nga Kumanova “De Lux – Auto”. Qyteti i ... Read More

Xhaferi-Cakaj: Maqedonia e Veriut, mik edhe partner strategjik

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:16 Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, realizoi takim me zëvendësministrin për Evropën dhe Punët e ... Read More

Parlamenti nuk do të punojë nga 1 prilli, për shkak të fushatës parazgjedhore

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 14:49 Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut nuk do të punojë nga 1 prilli kur edhe fillon zyrtarisht fushata parazgjedhore ... Read More

Xhaferi: S’kisha lëndë për votim për Veljanovskin

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 14:34 Në rast se deputeti i VMRO-DPMNE-së Trajko Veljanovski arratiset, faji nuk është i Kuvendit, thotë kreu i ligjvënësit Talat Xhaferi. ... Read More

Sela: Mazhoranca tenton të hesht opozitën

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 13:33 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela përmes një reagimi procedural reagoi për shkak se ishte i 17 në listë ... Read More