Tag: 28

Sela: Mosvendosja në votim e shkarkimit të Veljanovski, shkelje e rëndë

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 23:24 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët tha në emisionin “Rruga drejt” se mosvendosja në votim e shkarkimit të deputetit, Trajko Veljanovski, është ... Read More

Neziri: Opozita te jete shembull ne nivelin lokal

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 22:24 Analisti Xhelal Neziri i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në Alsat përballë kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha ... Read More

Incident i armatosur në Strugë, mbetet i vrarë një 23 vjeçar

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 21:41 Një 23 vjeçar nga fshati Poum I Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri. Sipas informative ... Read More

Strugë, vidhen 7 ditarë nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo”

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 18:06 Shtatë ditarë janë vjedhur nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo” në Strugë. Bëhet fjalë për gjashtë ditarë nga paralelet shqipe ... Read More

VMRO: Lista me qindra raste nepotizmi, në Antikorrupsion

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 16:35 VMRO DPMNE-ja dorëzoi në antikorupsion një listë me qindra raste të nepotizmit. Sipas partisë opozitare, në këtë listë përfshihen familjarë ... Read More

Qytetarët do të mund të dinë nëse përgjohen ose ndiqen

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 16:09 Secili qytetarë do të mund të mësojë nëse DSK-ja e reformuar dhe e shndërruar në Agjenci për Siguri Kombëtare, e ... Read More

Imuniteti i Veljanovskit, Pollozhani: Prokuroria mund të nisë procedurën nga fillimi

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 16:02 Mos-marrja e vendimit për imunitetin e deputetëve në rastet kur ka kërkesë nga Gjykata nuk duhet të shndrrohet në praktikë, ... Read More

Presidencialet, rrjedh afat për dorëzimin e firmave

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 15:46 Deri më 9 mars kandidatët për president mund të mbledhin nënshkrimet e qytetarëve për të garuar në Zgjedhjet Presidenciale. Deri ... Read More

Avioni i qeverisë tashmë mban mbishkrimin e emrit të ri

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 15:12 Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot gjatë vizitës zyrtare në Rumani u prit nga kryeministrja e Rumanisë Vorika ... Read More

Komiteti i Helsinkit alarmon shkeljen e të drejtave të punëtorëve

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 14:54 Të drejtat e punëtorëve në Maqedoni nuk respektohen nga punëdhënësit dhe mekanizmat për mbrojtjen e këtyre të drejtave nuk funksionojnë ... Read More

Mali i Zi nesër do ta ratifikojë Protokollin për në NATO

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 14:40 Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune ... Read More

Për herë të tretë refuzohet iniciativa për referendum nga Todor Petrovi

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 14:24 Komisioni i Kuvendit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive sot debatoi dhe njëzëri vendosi që ta hedhë poshtë iniciativën ... Read More