Tag: 31

“Rruga drejt…”, Bakiu: LSDM-ja ka qenë kundër kandidatit konsensual

31/01/2019

31 Janar 2019 / 21:48 Qashif Bakiu, profesor në Universitetin e Tetovës i ftuar në emisionin “Rruga drejt…”, vlerëson se versioni i presidentit konsensual ka qenë ... Read More

“Rruga drejt…”, Ademi: BDI-ja kërkon të animohet me një President partiak

31/01/2019

31 Janar 2019 / 21:04 BDI nga kandidat konensual kaloi tek ideja për kandidat partiak, dhe sipas analistit Visar Ademi BDI-ja po bën këtë lojë sepse ... Read More

Për Brexit-in mund të duhet “kohë shtesë”

31/01/2019

31 Janar 2019 / 19:12 Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se mund të duhet “kohë shtesë” për të finalizuar legjislacionin për Brexit-in, apo ... Read More

Kosovë: Partnerët e koalicionit mblidhen te Thaçi

31/01/2019

31 Janar 2019 / 18:09 Liderët e koalicionit qeveritar të Kosovës janë mbledhur sërish në zyrën e Presidencës, me kryetarin e shtetit, Hashim Thaçi. Mediat ... Read More

Mashtrimi me telefonat, AKE merr masa

31/01/2019

31 Janar 2019 / 16:00 Numra celular nga Austria, Liberia dhe Lituania që me thirrjet e tyre mashtrojnë qytetarët vendas për tu marrë të holla ... Read More

“27 prilli”, fjalët përfundimtare të Prokurorisë

31/01/2019

31 Janar 2019 / 15:42 Dëshmitari i mbrojtur në rastin e 27 prillit e drejtoi gishtin nga ish kryeministri Nikolla Gruevski si organizator i hyrjes ... Read More

Sopotasit: S’ka kompensim që mund të paguaj dhimbjet

31/01/2019

31 Janar 2019 / 15:32 Ish të dënuarit në rastin Sopoti të cilët nuk kanë vuajtur asnjë ditë burg për shkak të arratisjet nga vendi ... Read More

Testimi PISA: Nxënësit nuk kanë njohuri themelore

31/01/2019

31 Janar 2019 / 15:11 Në Maqedoni gjysma e nxënësve të përfshirë në arsimin fillor dhe të mesëm nuk kanë njohuri themelore. Arritjet e tyre ... Read More

Kuvendi nuk do të financojë ekspertët për vëzhgimin e ATO-së

31/01/2019

31 Janar 2019 / 14:58 Kuvendi nuk do të mund të sigurojë mjete financiare për angazhimin e dy ekspertëve të nevojshëm për Komsionin i cili ... Read More

Vendimi i Supremes, takohen Joveski dhe Janeva

31/01/2019

31 Janar 2019 / 14:15 Prokurori Publik i Republikës së Maqedonisë Lubomir Joveski sot ka mbajtur takim pune me Katica Janevën. Gjatë mbledhjes është diskutuar ... Read More

Ruskovska konfirmon: Gruevski në Hungari nën shoqërimin e diplomatëve hungarez

31/01/2019

31 Janar 2019 / 13:49 Prokurorja për ndjekje penale të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskoska, tha se nuk e ka të qartë se ... Read More

Ruskoska: Pres që organizatorët e “27 prillit” të marrin dënimin e merituar

31/01/2019

31 Janar 2019 / 13:26 Prokurorja Villma Ruskoska ka kërkuar që të shpallen fajtorë të gjithë të 18 të akuzuarit për sulmin në Kuvend më ... Read More