Tag: 5

Momirovski: Bojkoti i zgjedhjeve nuk shkon në favor të asnjë partie

05/03/2019

5 Mars 2019 / 23:20 Gazetari dhe opinonisti Goran Momirovski, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, tha se bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nuk ... Read More

Presidencialet, Ademi: BDI-ja do të ketë dy vështirësi të mëdha në këto zgjedhje

05/03/2019

5 Mars 2019 / 22:36 Sipas ekonomistit dhe analistit Visar Ademi, i ftuar në emisionin “Programi 200”, BDI-ja do të ketë dy vështirësi të mëdha ... Read More

Miratohen emrat e rinj të organeve shtetërore

05/03/2019

5 Mars 2019 / 18:46 Qeveria në seancën e fundit ka miratuar emrat e ri të institucioneve shtetërore dhe disa organeve të tjera si pasojë ... Read More

Reformat në strukturat e sigurimit, Komisioni jep dritë jeshile

05/03/2019

5 Mars 2019 / 16:22 Në komisionin për çështje evropiane kanë kaluar propozimet ligjet për reforma në sferën e sigurisë. Bëhet fjalë për propozim-Ligjin për ... Read More

“Bombat” nuk do të përdoren si dëshmi në rastet e reja të PSP-së

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:50 “Bombat”, gjegjësisht materialet nga përgjimi i paligjshëm, PSP nuk do të mund ti përdorë si dëshmi në rastet “Talir” dhe ... Read More

Mançevski: Regjistri elektronik, lehtëson regjistrimin e popullsisë

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:40 Regjistri Qendror Elektronik, nuk do të ketë lidhje me regjistrimin e popullsisë por do të përdoret si mjet për lehtësimin ... Read More

Delegacioni i Kuvendit në Konferencën Ndërparlamentare në Rumani

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:31 Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, në përbërje: Hari Llokvenec, kryetar i Komisionit për Mbrojtje dhe Siguri; ... Read More

Presidencialet, liderët do të promovojnë kandidatët

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:16 Praktika e zgjedhjeve lokale, pritet të aplikohet edhe në zgjedhjet presidenciale. Liderët e partive politike, në takime me votuesit, do ... Read More

Fushatë ekologjike për mbrojtjen e ambientit

05/03/2019

5 Mars 2019 / 15:00 Institucionet nuk  kanë zgjidhje efikase dhe as strategjike për zgjidhjen e problemeve mjedisore. Ndotësit kryesorë janë ngrohja, transporti dhe si ... Read More

Ursula fon der Lajen: Greqia dhe Maqedonia e Veriut shembull se çfarë do të thotë Evropa

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:47 Kompromiset asnjëherë nuk janë të lehta, por e hapin rrugën drejt një të ardhme më të mirë. Greqia dhe Maqedonia ... Read More

Blerim Reka mblodhi nënshkrimet për kandidaturën për president

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:22 Blerim Reka mblodhi nënshkrimet për kandidaturën për president Profesori, Blerim Reka, ka mbledhur nënshkrimet nga qytetarët për tu kandiduar për ... Read More

Osmani: BDI-ja mbështet luftën kundër nepotizmit dhe korrupsionit!

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:05 Edhe pse funksionarët e BDI-së nuk i tërhoqën të afërmit që ishin punësuar në institucionet shtetërore, duke mohuar ndikimin e ... Read More