Tag: 8

Kapen me marihuanë dy persona nga Velesi

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T17:05:25+02:00 Më datën 03.04.2019 në orën 18:45, në rrugën “8 shtatori” në Veles, gjatë kontrollit të automjetit Volkswagen Golf me targa të Velesit, të ... Read More

Siljanovska: Gjithmonë kam kritikuar Gruevskin  

08/03/2019

8 Mars 2019 / 22:16 Edhe për kundër akuzave gjatë ditëve të fundit drejtuar kandidates për president nga radhët e VMRO-DPMEN-së, Gordana Siljanovska, për atë ... Read More

Ja si duket sheshi i Tetovës pas ikjes së shitësve të luleve

08/03/2019

8 Mars 2019 / 21:15 Biznesi i shitjes së luleve në ditën ndërkombëtare të gruas gjithmonë shënon përfitime të mëdha. Mirëpo shitësit e pandërgjegjshëm të ... Read More

Mijallkov dhe Ibrahimi përfundojnë prapa grilave

08/03/2019

8 Mars 2019 / 19:12 Ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov dhe ish anëtari i KSHZ-së Bedredin Ibrahimi prej pasdite janë bërë banorë të burgut ... Read More

Mijallkov dhe Ibrahimin dërgohen në burgun e Shutkës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 18:00 Drejtoria e burgut të Shutkës edhe zyrtarisht ka konfirmuar se të dënuarit Bedredin Ibrahimi dhe Sasho Mijallkov gjenden në burgun ... Read More

Anagnostopulu-Zaev: Po shkruajmë histori pozitive

08/03/2019

8 Mars 2019 / 17:20 Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot pati takim me ministren alternative të Punëve të ... Read More

Dënimi i Thaçit, reagon partia e tij

08/03/2019

8 Mars 2019 / 17:09 Partisë Demokratike Shqiptare ka reaguar pas vendimit të Gjykata Penale për dënim të kreut të PDSH-së me tre vjet e ... Read More

Qeveria, plan për uljen e vdekshmërisë te foshnjat

08/03/2019

8 Mars 2019 / 16:22 Si pasojë e mungesës së theksuar të gjinekologëve të rinj, ministria e Shëndetësisë ka përpiluar plan i cili obligon gjinekologët ... Read More

Paraburgim për Mijallkovin dhe Ibrahimin

08/03/2019

8 Mars 2019 / 16:04 Tre vjet burg për Sasho Mijallkovin, tre vjet e dy muaj burg për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin. Penalja i ... Read More

8 Marsi, marsh protestues për barazi të plotë

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:55 Shteti angazhohet vetëm në mënyrë deklarative për të drejtat e grave, ndërsa realiteti në pabarazinë sociale, ekonomike dhe politike me ... Read More

Sugarevski-Merkos: Plazhet e Strugës janë të shtetit

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:43 Propozimi për marrjen përsipër të menaxhimit me plazhet në nivel shtetëror është për të gjitha plazhet, jo vetëm për ato ... Read More

Festa e gruas, “8 Marsi” në burgun e Idrizovës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:30 “Edhe bota të ndryshojë ose të rrënohet, një grua gjithmonë mbetet në zemër. Gëzuar 8 Marsin, nënë”. Ky mbishkrim i ... Read More