Tag: ’90

“90% e femrave janë k*rva”, moderatori shqiptar flet pas deklaratës së bujshme

06/04/2019

“90% e femrave janë k*rva”, moderatori shqiptar flet pas deklaratës së bujshme Pas deklaratës së bujshme në një intervistë, Klevi Kadilli ka diçka për të ... Read More

Kapet duke kërcënuar gruan me thikë në fyt, historia e shqiptarit vrasës “pushton” mediat në Britani (Foto)

27/02/2019

Historia e një shqiptari (vrasës) që u largua në vitet ’90 në drejtim të Britanisë së Madhe dhe që është fotografuar tashmë duke kërcënuar bashkëshorten ... Read More

Snoop Dogg: Dredhja e hashashit më ka bërë edhe kuzhinier

20/10/2018

Këngëtari i famshëm Snoop Dogg mori famë në vitet ’90, teksa për herë të parë u shfaq duke dredhur hashash në klipin e tij. Së ... Read More

Makina, bizhuteri dhe pije – “dekorimet” e varrezave të mafiozëve rusë (Foto)

19/09/2018

Të përjetësuar në mermer, gangsterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”. Ishin vitet e para pas rënies së Bashkimit ... Read More

Eksperti shqiptar: Ndërtesat e para viteve ’90 dhe urat në Shqipëri janë të rrezikuarat nga tërmetet

16/08/2018

Ndërtesat e ndërtuara përpara viteve ’90 nuk janë të sigurta ndaj lëvizjeve sizmiologjike. Tragjedia e Xhenovës ka alarmuar ekspertët shqiptarë se edhe ndërtimet e kësaj ... Read More

“Këtu të gjithë punojnë dhe askush nuk është i pasur”, rrëfimi i shkrimtarit britanik për Shqipërinë

28/07/2018

Turizmi para viteve ’90 nuk është konsideruar një degë prioritare për ekonominë. Megjithatë kishte një infrastrukturë të posaçme që ishte ngritur për aktivitetin turistik. Në ... Read More

Jocelyn Wildenstein, 72-vjeçarja e quajtur gruaja ‘fytyrë mace’, pozon pa të brendshme për revistën Paper

21/04/2018

Jocelyn Wildenstein, është gruaja e cila u bë e njohur si ‘Catwoman’ në vitet ’90 për shkak të paraqitjes së saj si mace. 72-vjeçarja shfaqet ... Read More