Tag: 91të

Vazhdon të flitet për veshjen e Billy Porter në ceremoninë e Academy Awards

25/02/2019

Aktori Billy Porter mori vëmendjen me stilin e tij në ceremoninë e 91-të të ndarjes së çmimeve Oscar, pasi kishte veshur një komplet që vazhdonte ... Read More

Bleona merr poza duke mbajtur në dorë një Oscar

25/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 91-të e ndarjes së çmimeve Oscar në Los Angelos të SHBA-ve. Statuja prestigjioze e çmimeve të ndara nga ana e ... Read More

Rita Ora shkëlqen në ndejën e pas Oscarit

25/02/2019

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve për herë të 91-të, ku protagonistët morën çmimet e tyre Oscar. Natyrisht vëmendje të madhe morën personalitetet ... Read More

Të gjithë fituesit në ceremoninë ‘Oscars 2019’

25/02/2019

Janë ndarë të gjitha çmimet e edicionit të 91-të të Academy Awards. Në përmbledhjen e mëposhtme, ju sjellim të gjithë fituesit në ceremoninë ‘Oscars 2018’. ... Read More

Rami Malek shpallet aktori më i mirë në rol kryesor

25/02/2019

Rami Malek është shpallur aktori më i mirë në rolin kryesor në edicionin e 91-të të Academy Awards për rolin e tij në filmin “Bohemian ... Read More

‘Oscars 2019’ – gjithçka që duhet të dini për evenimentin më të madh në industrinë e filmit

23/02/2019

Bota e filmit dhe dashamirët e tij janë në pritje të edicionit të sivjetmë, të 91-të me radhë, të ndarjes së çmimeve të Academy Awards ... Read More

A ndikohet Oscari prej Golden Globes: Kush janë favoritët e këtij viti për çmimin prestigjioz?

22/02/2019

Të dielën, më 24 shkurt, do të zhvillohet ceremonia e 91-të e Akademisë. Ashtu si çdo vit në këtë kohë, diskutohet se duart e kujt ... Read More

Shpallen nominimet për edicionin e 91-të të “Oscars”

22/01/2019

Nomionimet për edicionin e 91-të të Akademisë u shpallën të martën në mëngjes. “Roma”, një film nga Netflix me regji të Alfonso Cuaron në Meksikë ... Read More