Tag: Abelard

Ministri Tahiri: Nuk do të lejojmë askënd dhe asgjë që të cenojë sigurinë në vend

28/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se aksioni i sotëm i ndërmarrë nga Policia e Kosovës dëshmon edhe njëherë përkushtimin e institucioneve të Kosovës ... Read More

Franca mbështet reformën në sistemin gjyqësor në Kosovë

27/05/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert është takuar me Minsitrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri. Sipas njoftimit për media, në këta takim u bisedua për ... Read More

Tahiri: Legjislacioni mundëson luftë më të ashpër kundër korrupsionit

23/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë sot pjesë në publikimin e “Raportit të monitorimit të gjykatave 2018”, hartuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese. ... Read More

Tahiri: Askush s’do të mund të përdorë pasurinë e fituar nga kriminaliteti

21/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në tryezën nacionale “Përmirësimi i garancive procedurale në procedurën e mbrojtjes penale lidhur me ‘Pastrimin e parasë, sekuestrimit dhe ngrirjes ... Read More

Tahiri për Brovinën: Gabimi i saj është spontan, ajo si aktiviste ishte halë në sytë e regjimit të Millosheviqit

17/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se pavarësisht gabimit që ka bërë deputetja Flora Brovina me puvlikimin e një fotografie që autenticiteti i saj ... Read More

Tahiri: Instituti për Krime Lufte në Kosovë për 8 vite nuk kanë dhënë asnjë shifër për viktimat

16/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri duke arsyetuar shuarjen e Institutit për Krime Lufte dhe kthimin në Departament për Drejtësi Tranzicionale, tha se ata asnjëherë prej ... Read More

Tahiri: Gjykimi i kriminelëve të luftës, e vetmja rrugë për të ardhmen e përbashkët

08/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, mori sot pjesë në  takimin e parë koordinues për themelimin e task forcës dhe trupit monitorues të Strategjisë së Krimeve ... Read More

Tahiri: Reformat e ndërmarra do të ndryshojnë rrënjësisht sistemin gjyqësor dhe prokurorial

07/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se me reformat e nisura, do të ndryshohet  rrënjësisht sistemi gjyqësor dhe prokurorial. Tahiri këtë deklaratë e ka ... Read More

Tahiri: Kadri Veseli, kryeministër në ardhje

04/05/2019

Pas përfundimit të Kuvendit Zgjedhor në Vushtrri, Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka thënë se PDK kulturën e lartë politike të gjeneruar përmes zgjedhjeve të ... Read More

Tahiri informon ambasadorët e BE-së për masat e ndërmarra në luftën kundër terrorizmit

30/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga Koordinatori Nacional Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit, Fatos Makolli, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorë ... Read More

Tahiri: Vuçiqi i angazhuar për të mohuar dhe fshehur krimet e Millosheviqi

27/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Ditën për Personat e Zhdukur, ka kërkuar edhe njëherë nga shteti i Serbisë që të hap arkivat e veta ... Read More

Tahiri për protestën e Vetëvendosjes: Ata janë njerëzit e fundit në këtë vend që duhet të protestojnë për korrupsion dhe hajni (Video)

25/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, beson se deklaratat e Thaçit dhe Veselit për lidhjet e Kurtit dhe Konjufcës me “Syrin e Popullit” qëndrojnë 100%. Ministri ... Read More