Tag: aeroplanit

Video nga mbetjet e aeroplanit të rrëzuar Cesna

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T13:27:05+02:00 Ministria për punë të brendshme konfirmon se katër pasagjerët e aeroplanit që dje fluturoi nga Ohri për në Bullgari, ndërkohë që u rrëzua ... Read More

Mësohet identiteti i viktimave nga rrëzimi i aeroplanit

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T21:13:32+02:00 Sipas burimeve të Alsat rrëzimi i aeroplanit ka ndodhur 4.7 km në veri-perendim të Solunska Glave, në trekëndëshin mes Makedonski Brod, rajonin e ... Read More

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

08/02/2019

Mjeku ligjor e ka identifikuar trupin e gjetur nën rrënojat e aeroplanit dhe ai është i sulmuesit të Cardiff Cityt, Emiliano Sala. Sala dhe piloti ... Read More

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

07/02/2019

Një trup është nxjerr nga rrënojat e aeroplanit që u rrëzua me futbollistin e Cardiff Cityt, Emiliano Sala dhe pilotin David Ibbotson në bord, ndërsa ... Read More

Hetuesi kryesor e konfirmon se një trup është gjetur me rrënojat e aeroplanit të Sala, por nuk është identifikuar

05/02/2019

Dje (e hënë) u konfirmua nga AAIB (Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore) se me mbetjet e aeroplanit në shtratin e detit në English Channel ... Read More

Hetuesi Mearns mbron kërkimet fillestare të kërkim-shpëtimit për sulmuesin Sala

04/02/2019

David Mearns, i cili udhëhoqi kërkimin privat që gjeti rrënojat e aeroplanit që barti Emiliano Sala dhe pilotin David Ibottson, ka mbrojtur kërkimin fillestar që ... Read More

Autoritetet konfirmojnë së është një trup nën rrënojat e aeroplanit të Sala, publikohen pamjet e para të rrënojave

04/02/2019

Në orët e vona të dielës u konfirmua gjetja e rrënojave të aeroplanit të zhdukur ku në bord ishin Emiliano Sala dhe piloti David Ibbotson, ... Read More

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

03/02/2019

Piloti i një shkolle aeronautike në Essex të Anglisë, e ka humbur kontrollin mbi drejtimin e aeroplanit të lehtë dhe është ngatërruar në degët e ... Read More

Ndërtoi një simulator të fluturimit brenda në shtëpi, mund të mendoni se vërtet jeni në aeroplan (Foto)

31/01/2019

Një adhurues i çmendur i aeroplanëve ka ndërtuar një simulator të aeroplanit Boeing 737 në dhomën e tij të ngrënies – për vetëm 15,000 funta. ... Read More

Gjenden dy jastëkë të ulëseve, dyshohet se i takojnë aeroplanit që barte Emiliano Salan

30/01/2019

Dy jastëkët e karrigeve që ka gjasa të kenë qenë të aeroplanit të humbur që mbanin futbollistin, Emiliano Sala janë gjetur në një plazh francez. ... Read More