Tag: Aeroportit

A është kjo pema më e shëmtuar e festave të fundvitit?

20/12/2019

Stafi i aeroportit sqaroi se ata përdorën objekte të ndaluara nga hyrja në aeroplan dhe të cilat u konfiskuan nga pasagjerët gjatë kontrollit. Një pemë ... Read More

Aksident në garën e automobilave në Sllatinë, pamje nga vendi i ngjarjes (Video)

28/04/2019

Në pistën e vjetër të Aeroportit të Prishtinës janë zhvilluar garat e “Drag Race”. Siç është raportuar, një ngjarje e tillë ka zgjuar edhe interesimin ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Mbyllet rrethi i hetimeve për grabitjen në Rinas, antimafia ngrin pasuritë e Muratajt

22/04/2019

Nëse dyshimet se grabitësi i parave në pistën e aeroportit të Rinasit, Admir Muratajt është vrarë nga shokët e tij po bëhen gjithnjë e më ... Read More

Ia ndaluan 2.5 litra qumësht në aeroport, e piu të tërin që të mos ta çonte dëm

12/04/2019

Një burrë kinez, i cili u ndalua nga siguria e aeroportit në Australi për mbajtjen e sasisë të madhe të 2.5 litra, vendosi që mos ... Read More

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

12/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të miliona ... Read More

Presidenti Meta kërkon përgjegjësi nga Shefi i Forcave të Armatosura për “pushtimin” e Aeroportit të Rinasit nga ushtria

11/04/2019

Një ditë më parë Ministria e Mbrojtjes tha se do të marrë në mbrojtje ruajtjen e Aeroportit të Rinasit, por duket se kjo do të ... Read More

Aviacioni Civil i Kosovës pret zhvillimin e hetimeve për fluturimin e aeroplanëve ‘Boeing 737’

17/03/2019

Ende nuk është vendosur për përgjegjësitë e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës dhe për aviokompanitë që kanë shfrytëzuar aeroplanët e tipit ‘Boeing 737 Max 8’ dhe ... Read More

Merr flakë vetura në Aroportin e Shkupit

09/06/2018

9 June 2018 / 21:28 Në parkingun e Aeroportit Ndërkombëtarë të Shkupit ka marrë flakë një veturë e tipit Opel Corsa, ngjyrë të hirit metalike. ... Read More