Tag: afat

Real Madrid dhe Barcelona po heqin dorë nga top talenti

17/04/2019

Real Madrid dhe Barcelona kanë një shënjestër të përbashkët për këtë afat kalimtar veror. Real Madrid dhe Barcelona janë të interesuar në transferimin e Joao ... Read More

Për një javë 109 raste të reja të infektuarve me fruth

03/04/2019

Në afat prej një javësh janë paraqitur rreth 109 raste të reja të të prekurve me fruth, njoftojnë nga Instituti për shëndet publik. Nga numri ... Read More

Puthi gazetaren seksi pas intervistës, komisioni merr vendimin për boksierin

29/03/2019

Boksieri bullgar Kubrat Pulev është pezulluar pa afat nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pasi puthi në buzë gazetaren Jennifer Ravalo, pas intervistës që ajo ... Read More

Komunat ne vend deri në korrik zgjedhin mënyrën e gazifikimit

23/02/2019

23 Shkurt 2019 / 16:12 Komunat kanë afat deri në korrik të zgjedhin  në çfarë mënyre do të gazifikohen. Ministria e Ekonomisë ka bërë kërkesë ... Read More

Komunat vetë do të zgjedhin modelin e gazifikimit

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 13:12 Për tre muaj afat kohor komunat do të duhet të vendosin për modelin e  gazifikimit, apo do të duhet të ... Read More

Fabregas: Arsyeja që iu bashkova Monacos ishte Henry

29/01/2019

I transferuari te Monaco në afat të janarit, Cesc Fabregas, është shprehur i mërzitur për shkarkimin e Thierry Henry nga pozita e trajnerit. Spanjolli ka ... Read More

Drejtori i Barçës nuk përjashton blerje të reja te katalunasit gjatë janarit

28/01/2019

Jemi katër ditë nga larg mbylljes së tregut të transferimeve dhe Barcelona në këtë afat kalimtar ka bërë disa lëvizje. Por, drejtori i Barçës, Guillermo ... Read More

Candreva drejt largimit nga Interi, pesë klube rreshtohen për të

25/01/2019

Antonio Candreva mund të largohet që këtë afat kalimtar nga Interi, ku klube si Genoa, Torino, Parma, Bologna dhe Besiktas janë vënë pas tij. Anësori ... Read More

Interi vë në shitje Perisicin, alarmohen Atletico Madrid dhe Manchester United

23/01/2019

Interi besohet se ka vënë në shitje qysh për këtë afat kalimtar anësorin kroat, Ivan Perisic. Corriere dello Sport shkruan se Interi pas një takimi ... Read More

Zyrtare: Remzifaik Selmani nënshkruan me Llapin, vjen si huazim nga Shkëndija e Tetovës

22/01/2019

Përforcimi i radhës tek Llapi në këtë afat kalimtar është sulmuesi i krahut të majtë i cili luan edhe si qendërsulmues, Remzifaik Selmani. Lojtari te ... Read More

Për herë të parë greva përfshinë edhe çerdhet e fëmijëve (Video)

14/01/2019

Punonjësit e të gjitha Institucioneve arsimore në vend, kanë hyrë në grevë më afat të pacaktuar, deri në përmbushjen e kërkesave për ndryshim të koeficientit ... Read More

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

12/01/2019

12 Janar 2019 / 16:12 Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht ... Read More