Tag: aftësitë

Izraeli s’ka të bëjë fare me hakimin e WhatsApp-it nga një firmë izraelite

01/11/2019

“NSO-ja është një lojtar privat, i cili përdorur aftësitë që izraelitët kanë, mijëra njerëz që janë në fushën e sigurisë kibernetike, por nuk ka asnjë ... Read More

Lenovo lanson telefonin e ri

05/07/2019

Lenovo bëri një punë të shkëlqyeshme në promovimin e telefonit të ardhshëm Z6, nga aftësitë e kamerës deri në listën e plotë të specifikave, duke ... Read More

Publikohet videoja e Noizyt duke bërë ‘drift’ me Ferrati 

29/04/2019

Noizy ka treguar aftësitë e tij si shofer. Noizy pak minuta më parë publikoi një video në Instagram me makinën e tij të tipit Ferrari, ... Read More

Si t’i përmirësoni aftësitë analitike

08/03/2019

Aftësitë analitike nuk mësohen në shkollë. Por, kjo aftësi vërtet se ndikon në suksesin tuaj kur ballafaqoheni me “botën e vërtetë”. Çfarë e afron një ... Read More

Ava Max tregon aftësitë vokale duke interpretuar “Fallin” të Alicia Keys

04/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, ka treguar aftësitë e saj vokale gjatë pjesëmarrjen në një radiostacion në Portland. 24-vjeçarja ka interpretuar drejtpërdrejt para ... Read More

Nga Beckham te Gazza dhe nga Ince te Cole – këta janë dhjetë yje britanikë që u përpoqën të luajnë në Itali

10/01/2019

Nuk është asnjëherë e lehtë që një futbollist që vjen nga Britania e Madhe, të tregojë aftësitë e tij në futbollin italian. I fundit që ... Read More