Tag: Ahmet

Isufi: Të merret shembull krijimi i Gjykatës Speciale, dhe të krijohet edhe Tribunali ndërkombëtar

20/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi në seancën plenare ku në rend dite është iniciativa për formimin e Tribunalit për gjenocid për krimet ... Read More

Gagica: Ata që thonë sot “emëruam Ahmet Krasniqin ministër”, e kanë braktisur atë (Video)

09/05/2019

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Hafiz Gagica, ka thënë se qëllimi i Ahmet Krasniqit ishte të mblidhte kokat intelektuale e ushtarake për tu ... Read More

Isufi: Ideja e ndryshimit të kufijve çon në luftë, Mogherinit i ka rënë vlera

08/05/2019

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se vlera e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rënë. Duke folur të mërkurën në ... Read More

58-vjet nga vdekja e mbretit Ahmet Zogu

09/04/2019

​Ahmet Zogu u lind në Burgajet të Matit, më 8 tetor 1895. Ishte politikan shqiptar, ministër i Brendshëm (30 janar, 1920 – 14 nëntor, 1920), ... Read More

Rrahje në Prishtinë, disa persona të lënduar, nuk ka të plagosur me armë zjarri

06/04/2019

Një përleshje fizike ka ndodhur sot rreth orës 03:00 të mëngjesit në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë, me ç’rast disa persona kanë marrë lëndime trupore. ... Read More

Isufi: Koalicioni po funksionon, s’ka zgjedhje të reja

01/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se nuk do të ketë zgjedhje të reja. Isufi, ka mohuar se koalicioni qeverisës ndodhet ... Read More

Isufi: Jemi të gatshëm qysh nesër për zgjedhje, shkojnë në favor të AAK-së (Video)

18/02/2019

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi ka thënë se për momentin koalicioni qeverisës është duke funksionuar mirë, por AAK është e ... Read More

Rrëfehet ambasadori turk në Shqipëri: Kushërinjtë e mi janë gjysmë shqiptarë, turqit dhe shqiptarët ngjajnë shumë

18/02/2019

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük dhe bashkëshortja e tij, zonja Ajshegyl kanë rrëfyer mbi stilin e tyre të jetesës si dhe kanë folur ... Read More

Isufi: Të involvuarit në rastet e abuzimeve seksulale të marrin dënime maksimale

08/02/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ahmet Isufi, për rastin e së miturës nga Drenasi ka thënë se si deputet e ka për ... Read More

Isufi: Taksa dhe Trepça vendime legjitime, dialogu nuk duhet të kushtëzohet

05/02/2019

Ahmet Isufi, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se vendosja e taksës ndaj produkteve serbe dhe votimi i statutit të Trepçës janë ... Read More

Isufi kërkon të shtohen masat ndaj Serbisë

18/01/2019

Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, kategorikisht është shprehur kundër heqjes së taksës prej 100 përqindësh për mallrat ... Read More

“Monstra”, dëshmitari me deklaratë kundërthënëse

25/06/2018

25 June 2018 / 16:03 Peshkatari dëshmitar në rastin Monstra, Ahmet Bekir i cili humbi vetëdijen në seancën paraprake kur po merrej në pyetje nga ... Read More