Tag: Ajaxi

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Allegri konfirmon të ardhmen e tij

17/04/2019

Maxi Allegri është deklaruar pas eliminimit nga Ajaxi në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Juventusit, Maxi Allegri, ka thënë se Ajaxi ishte më i mirë ... Read More

Del Piero: Ky është fajtori kryesor i eliminimit të Juventusit nga CHL

17/04/2019

Juventus u eliminua mbërë nga Ajaxi  në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus humbi me rezultat të përgjithshëm 3 me 1 nga Ajaxi, duke u ... Read More

Kjo është nota e Ronaldos pas humbjes befasuese nga Ajax

16/04/2019

Ajaxi vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve, ku pas Real Madridi e ka eliminuar edhe Juventusin me rezultat të përgjithshëm 3-2. Ndeshja e ... Read More

Ky është plani i Ajaxit për ta ndalur Ronaldon

15/04/2019

Ajaxi do ta zhvillojë nesër (e marte) ndeshje e dytë ndaj Juevtnusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ajax dhe Juventus barazuan në ndeshjen e ... Read More

Ndërhyrje më brutale moti s’keni parë!

31/03/2019

Ajaxi ka marrë pikët e plota në derbin e Holandës, duke e mposhtur 3-1 PSV-në.Ajaxi e mundi PSV-në me një lojtar më pak në fushë ... Read More

Ish-ylli i Juventusit: Ajaxi mund ta eliminojë edhe Juventusin

27/03/2019

Edwin van der Sar ka këmbëngulur se Ajaxi mund ta mposhtë Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Legjenda holandeze Va nder Sar, i cili ka ... Read More

De Jong: Ajaxi ka gjasa ndaj Juves

15/03/2019

Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të ... Read More

Ramos thyen heshtjen: Flet për raportet me Perezin, zënkën me Marcelon dhe kartonin ndaj Ajaxit

11/03/2019

Pas eliminimit të Real Madridit nga Liga e Kampionëve nga Ajaxi, Sergio Ramos ka qenë në qendër të kritikave nga mediat. Së pari se incizoi ... Read More

De Ligt le të hapur mundësinë e kalimit te Liverpooli: Aty është edhe Van Dijk

09/03/2019

Matthijs de Ligt ka befasuar gjithë klubet evropiane me paraqitjet e tij te Ajaxi, kështu aktualisht të gjithë e duan atë për sezonin e ri. ... Read More

Duket se Huntelaar ka harruar se në të kaluarën ishte pjesë e Realit, së paku kështu tregon festa e tij Bernabeu

06/03/2019

Ajaxi befasoi të gjithë duke fituar në Santiago Bernabeu me rezultat 1-4 dhe kështu eliminoi Real Madridin nga 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. ... Read More

Neres shënoi gol të bukur, por të gjithë po flasin për driblimin e tij ndaj Carvajalit

06/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Aktualisht Ajaxi është kryetema e mediave në botën e sportit, holandezët eliminuan Real Madridin nga 1/8 e ... Read More

Solari: Nuk kam ardhur të largohem, nuk jap dorëheqje

06/03/2019

Santiago Solari ka folur pas ndeshjes ku Real Madridi pësoi humbje nga Ajaxi 4-1 në shtëpi për tu eliminuar nga Liga e Kampionëve. Trajneri argjentinas, ... Read More