Tag: Ajror

Koronavirusi largon nga trafiku 150 aeroplanë të Lufthansa

05/03/2020

Linja ajrore gjermane Lufthansa ka tërhequr 150 aeroplanë nga trafiku ajror për shkak të rënies së numrit të pasagjerëve si pasojë e koronavirusit. Një zëdhënës ... Read More

Kontrollorët e Trafikut Ajror pezullojnë grevën, presin deri në shtator për plotësim të kërkesave

23/05/2019

Kontrollorët e Trafikut Ajror në Kosovë pas takimit me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj kanë anuluar grevën e sotme 1 orëshe. Në mirëbesim me ministrin, ... Read More

Vijojnë hetimet për avionin e rrëzuar në “Sollunska Gllava”

04/04/2019

S A 2019-04-04T14:47:31+02:00 Fillojnë hetimet për aksidentin ajror në vendin e quajtur Sollunska Gllava ku humbën jetën një familje bullgare. Institucionet akoma nuk kanë dyshimet ... Read More

Trupat e familjes që vdiqën në aksidentin ajror, janë djegur dhe nuk mund të konfirmohen identitetet

04/04/2019

S A 2019-04-04T13:20:31+02:00 Trupat e të vdekurve të aksidentit ajror në “Solunska Gllava” janë djegur dhe nuk mundet të konfirmohet identiteti mirëpo të njëjtëve nuk ... Read More

DPA: Kosova e 24 marsit 1999, dita kur NATO filloi bombardimet mbi forcat serbe

23/03/2019

Beograd, 24 mars 1999. Alarmi ajror që ushton dhe sulmet e para janë praktikisht e njëjta gjë. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në ... Read More

Shkaku i aksidentit të Salas, futbollistët e Cardiffit po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan

30/01/2019

Lojtarët e Cardiff Cityt po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan pas aksidentit ajror, shkaku i të cilit tash e sa ditë nuk dihet për fatin ... Read More