Tag: akademi

LDK: Të vendosur për ruajtjen e kufijve

21/01/2019

Në 13 vjetorin e vdekjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore. Me këtë rast, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ... Read More

Bahtiri: Dëshmorët ranë për bashkim e jo për ndryshim kufijsh

20/01/2019

Nën përkujdesjen e kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në Mitrovicë u mbajt akademi përkujtimore kushtuar dëshmorëve të kombit, Sami Gashi dhe Afrim Hajrizi. I ... Read More

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj ... Read More

Përkujtohen demostratat e vitit 1968

22/12/2018

22 Dhjetor 2018 / 16:31 Në Tetovë është mbajtur akademi kushtuar 50 vjetorit të demostratave të studentëve shqiptarë të vitit 1968. Në referatin kushtuar ditës ... Read More

Qëndresa epike e dëshmorëve të luftës, frymëzim për brezat e sotëm

06/11/2018

Nën përkujdesjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, sot është mbajtur akademi përkujtimore, në 20-vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Xhelal Hajda – Toni, Selajdin ... Read More

Qëndresa epike e dëshmorëve të luftës, frymëzim për brezat e sotëm

06/11/2018

Nën përkujdesjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, sot është mbajtur akademi përkujtimore, në 20-vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Xhelal Hajda – Toni, Selajdin ... Read More

Përkujtohet Bajram Rexhepi në një vjetorin e vdekjes

22/08/2018

Sot do të mbahet akademi përkujtimore në njëvjetorin e vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. Akademia përkujtimore do të mbahet në ora 12:00 në ... Read More

Abeja, për strategji luftarake, i dyti pas Adem Jasharit

10/08/2018

Nën patronatin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi u mbajt akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve Bekim Berisha, Bedri Shala, Elton Zherka, ... Read More

Uliks Gjonaj, instruktori që trajnon policët në SHBA e Izrael

27/07/2018

Në botë tashmë ekzistojnë akademi të trajnimit për vetëmbrojtje dhe taktika policore, të cilat zhvillojnë vazhdimisht këtë fushë me teknikat më të reja që nxirren ... Read More

Gruaja të cilën e përzuri Haradinaj nga foltorja, kishte provokuar skandal të ngjashëm edhe në Shqipëri (Video)

10/06/2018

Seancë dhe Akademi solemne janë mbajtur të dielën në hapësirën e kompleksit të Lidhjes së Prizrenit, në 140 vjetorin e saj. Por, organizimi jo i mirë ... Read More

Incident në shënimin e 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, intervenon kryeministri Haradinaj (Foto)

10/06/2018

Seancë dhe Akademi solemne janë mbajtur të dielën në hapësirën e kompleksit të Lidhjes së Prizrenit, në 140 vjetorin e saj. Por, organizimi jo i mirë ... Read More

Rasim Kiqina dhe Ragip Halilaj nderohen në 19 vjetorin e rënies

30/05/2018

Në një akademi përkujtimore me rastin e 19 vjetorit të rënies janë kujtuar dëshmorët Rasim Kiqina dhe Ragip Halilaj. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri ... Read More