Tag: Akademinë

Haradinaj: Së bashku me Batalionin “Atlantiku” duhet t’i tregojmë botës çfarë ka bërë Serbia në Kosovë

19/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në akademinë për 20 vjetorin e themelimit të Batalionit “Atlantiku”, ka thënë se historia e Kosovës është më e begat ... Read More

​Haziri: Të gjallët le ta mendojnë pak se ku ishin në ditën kur u vra Pajazit Ahmeti

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në akademinë përkujtimore për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Pajazit Ahmeti, ka thënë ... Read More

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

15/04/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se sot po ... Read More

Agim Ramadani i dha betejës së Koshares shpirt, para së cilës u gjunjëzuan serbët

11/04/2019

Në akademinë përkujtimore – Dita e dëshmorëve të Brigadës 138 “Agim Ramadani”- Dita e rënies së Heroit Agim Ramadani, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët ... Read More

Thaçi: Interesi kombëtar ishte kauzë dhe filozofi jete e veprimtarit Shaban Viqa

10/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore në nderim të jetës dhe veprës së veprimtarit Shaban Viqa – Baci. Presidenti ... Read More

Thaçi: Ejup Runjeva ishte model i luftëtarit të lirisë

02/04/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Akademinë Përkujtimore të 6 vjetorit të ndarjes nga jeta të luftëtarit të UÇK-së, ... Read More

Haradinaj: Bashkësia Ndërkombëtare po i mbyll sytë karshi tërë masakrave që kanë ndodhur

01/04/2019

Në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e masakrës së Lybeniqit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se këto janë ditët ku përkujtohen të rënët ... Read More

Haradinaj: Kosova kërkon drejtësi për krimet makabre që kanë ndodhë

28/03/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore, për të kujtuar 147 shqiptarët e vrarë nga forcat serbe në Izbicë, në 20 ... Read More

Rrëfimi i Ismail Hoxhës: Instruktori nga Kosova që do të udhëheqë togun britanik për dy vite (Video)

21/03/2019

Oficeri i FSK-së, Ismail Hoxha do të shkojë si instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore të Mbretërisë së Bashkuar, prej javës së ardhshme. Hoxha, në emisionin ... Read More

Rrëfimi ekskluziv i Bytyqit si skaut i Cityt: Sëmundja në zemër, zbehja e ëndrrës, angazhimi i ri dhe mosinteresimi nga FFK-ja

24/02/2019

Sinan Bytyqi llogaritej si njëri nga lojtarët më të talentuar nga Kosova por edhe në akademinë e Manchester Cityt. Sulmuesi anësor u huazua fillimisht në ... Read More

Çmimet BAFTA: Filmi më i mirë “Roma”, por shtatë çmime shkojnë për “The Favourite”

11/02/2019

Filmi “The Favourite” i regjisorit grek Yorgos Lanthimos dominoi akademinë britanike të Arteve dhe të Filmit (BAFTA) në Royal Albert Hall të Londrës. Ai ishte ... Read More

Haradinaj: Nëse e tërheqim taksën, i bie që nuk kemi luftuar për të drejtën tonë

29/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët në Bishtazhin dhe Rogovë të Hasit, ku foli për taksën ndaj mallrave ... Read More