Tag: Aksidentet

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku

16/05/2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, 16 nga aksidentet ishin me persona të lënduar ndërsa në 24 nga aksidentet nuk ... Read More

Pamje që tregojnë se sa shumë rrezikon një punëtor në një vend të punës, në një ndërtesë në Prishtinë (Video)

27/04/2019

Aksidentet në vendin e punës, e të cilat shpeshherë përfundojnë me fatalitet, vazhdojnë të jenë në rritje. Kjo për shkak të mos kujdesit të punëdhënësve ... Read More

Rrëfimi i dëshmitarit për aksidentin në Gjilan: Menduam se kamioni ishte i mbushur me eksplozivë (Video)

07/03/2019

Sot në Gjilan ka ndodhur një aksidentet komunikacioni, ku si pasojë e plagëve të marruara, një person ka humbur jetën, ndërsa 23 persona tjerë kanë ... Read More

Dyshohet se për shkaqe teknike, vozitësi e ka humbur kontrollin ndaj kamionit

07/03/2019

Sot në Gjilan ka ndodhur një aksidentet komunikacioni, ku si pasojë e plagëve të marruara, një person ka humbur jetën, ndërsa 23 persona tjerë kanë ... Read More

Statistikat e Policisë për vitin 2018: Në aksidente trafiku 128 persona humbën jetën e mbi 12 mijë u lënduan

15/01/2019

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat lidhur me aksidentet e trafikut, që kanë ndodhur gjatë vitit 2018 në rrugët e Kosovës. Sipas Policisë, gjatë vitit ... Read More

Aksidentet në Kosovë, nga janari deri në nëntor të vitit 2018 humbën jetën 110 persona

02/01/2019

Gjatë vitit që lamë pas në Kosovë aksidentet fatale kanë qenë shqetësuese, pasi nga muaji janar deri në muajin nëntor kanë humbur jetën 110 persona ... Read More

​Haradinaj: Qytetarë dhe policë të mobilizohemi që të mundim tragjeditë në komunikacion

29/12/2018

Aksidentet e shumta me fatalitet kanë bërë që të reagojë kryeministri Ramush Haradinaj. Përmes Facebook-ut, Haradinaj ka shkruar se me shqetësim dhe dhimbje të thellë ... Read More

Shqipëria në mesin e vendeve me vdekje më të larta nga aksidentet në Evropë

09/12/2018

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e reja lidhur me vdekjet në aksidentet rrugore për 100 mijë banorë. Me 13.7 vdekje për 100 ... Read More

Në periudhën janar-shtator 90 të vdekur nga aksidentet

01/11/2018

90 persona kanë humbur jetën nga 69 aksidentet fatale që kanë ndodhur në periudhën janar-shtator të këtij viti. 11 mijë e 776 aksidente kanë ndodhur ... Read More

Për shtatë muaj 116 të vdekur në aksidente rrugore

23/08/2018

Shqipëria vazhdon të ketë një numër të madh jetësh të humbura nga aksidentet rrugore edhe pse në krahasim me vitin e kaluar ka një frenim ... Read More

Majk dëshmitar i një aksidenti në kryeqytet, jep një këshillë për shoferët

16/08/2018

Aksidentet rrugore këtë verë në Kosovë kanë qenë më të shumta se asnjëherë tjetër. E problemet që qojnë deri në aksidente, duket të jetë fakti ... Read More

Aksidentet në trafik, flasin Ministria dhe ekspertët

24/07/2018

Nga aksidentet që kanë ndodhur ditëve të fundit, disa persona kanë humbur jetën – ndërsa nga janari deri më 15 korrik, 59 persona kanë pësuar ... Read More