Tag: aksin

Aksident në rrugën Levan-Tepelenë, një i vdekur dhe dy të lënduar

15/05/2019

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit” ku janë përplasur automjeti tip “Benz” me automjetin tip furgon. ... Read More

Humb kontrollin e automjetit, përfundon në kanal 44-vjeçari nga Kosova

12/05/2019

Shtetasi nga Kosova, Dashamir Xh. (44) është aksidentuar sot pasdite teksa lëvizte me automjetin e tij në aksin kombëtar Berat-Lushnje, pranë fshatit Poshnje. Ai humbi ... Read More

Aksident i rëndë në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, dy të vdekur dhe dy të lënduar

27/04/2019

Një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur, ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, në vendin e quajtur rrethrrotullimi i ... Read More

Aksident në Korçë

21/04/2019

Një aksident është regjistruar pasditen e kësaj të diele në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, pranë kryqëzimit të “Plasës”. Sipas të dhënave paraprake, ... Read More

Aksident trafiku në Shqipëri, vetura del nga rruga e përplaset me shtyllën

15/04/2019

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Berat-Lushnje, pranë fshatit Moravë, aty ku një automjet tip “Range Rover” ka humbur kontrollin dhe ka ... Read More

Dy të vdekurat nga aksidenti në Shkodër janë murgesha nga Kosova

10/04/2019

Në aksidentin e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, bëhet me dije se dy personat që humbën jetën janë murgesha nga ... Read More

Aksident në Shkodër, vdesin dy femra

10/04/2019

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Bushat, ku raportohet se dy femra kanë ndërruar jetë. Mësohet se një mjet tip ... Read More

Normalizohet komunikacioni në autostradën Shkup-Kumanovë

09/03/2019

Nga NP “Rrugët e Maqedonisë” njoftojnë se komunikacioni në aksin rrugor nga Rafineria Milladinovci drejt Kumanovës është normalizuar. Ky aks rrugor ishte ndërprerë që nga ... Read More

Aksident me vdekje në Elbasan, makina përplas 24-vjeçarin dhe largohet

13/02/2019

Një aksident me pasojë vdekjen e një të riu ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Metalurgji. Në fshatin Katund i Ri, një mjet i paidentifikuar ... Read More

Rrëshqitje dheu në aksin rrugor Dragash–Restelicë

28/01/2019

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se në aksin rrugor Dragash – Restelicë (R113), përkatësisht në fshatin Krushevë, ka ndodhur një rrëshqitje ... Read More

Hiqet ndalesa për automjete të rënda transportuese në rrugën Mavrovë-Dibër

24/01/2019

24 Janar 2019 / 9:44 Ndalesa për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Mavrovë – Dibër është ndërprerë sot në mëngjes në ... Read More

Aksident në rrugën Veles-Shtip, ndalesa për kamionë

09/01/2019

Në aksin rrugor Veles-Shtip, për shkak të një aksidenti trafiku është ndaluar kalimi për automjete të rënda transportuese, kumtoi pasdite Lidhja auto-moto e Maqedonisë. The ... Read More