Tag: aksionin

Gold AG porosi Serbisë: Tash nuk vdes prej plumbi, por ki me vdek prej tute

29/05/2019

Një ish polic serb u raportua se ka vdekur pasi ka dëgjuar për aksionin e Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net. Sipas medieve serbe, zëvendësdrejtori i ... Read More

KFOR: Jemi të gatshëm për ndërhyrje nëse kërkohet

28/05/2019

Lidhur me aksionin policor në veri KFOR përmes një komunikate për media thotë se në atë pjesë nuk është e vendosur as FSK-ja e asnjë ... Read More

Veseli: Askush nuk do të shpëtojë nga dora e ligjit, serbët të vetë-përmbahen

28/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për aksionin e sotëm të Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës dhe komuna të tjera. Veseli ... Read More

Policia konfirmon aksionin në veri të Mitrovicës, jep detaje

28/05/2019

  Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka konfirmuar aksionin e sotëm të Njësisë Speciale në Mitrovicën e Veriut. Në njoftim thuhet se ... Read More

Përmbyllet aksioni për vaksinimin e qenve me pronarë

19/05/2019

Drejtori i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Burim Bajrami, ka inspektuar sot aksionin për vaksinimin e qenve me pronarë kundër sëmundjes së tërbimit, i cili po zhvillohet ... Read More

Opozita në Shqipëri bllokon sot rrugët në 12 qarqe

02/05/2019

Në kuadër të vendimit për të përshkallëzuar aksionin, opozita vendosi të zgjerojë hartën e bllokimit të rrugëve. Ndryshe nga një javë më parë, nga 5 ... Read More

Në Ditën e Tokës, Gjilani vazhdon aksionin “Ta pastrojmë Kosovën”

22/04/2019

Komunën e Gjilanit, 22 prilli Dita e Tokës, e ka gjetur të angazhuar në aksionin “Ta pastrojmë Kosoven”, ku sot lokacioni i pastrimit ishte fshati ... Read More

Matoshi: Kosova e pastër për të gjitha komunitetet

08/04/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot ka marrë pjesë në aksionin për pastrimin e njërës nga lagjet ku jeton komuniteti Rom në ... Read More

Policia bllokon dy milionë euro të bastoreve në Kosovë

05/04/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në aksionin e realizuar bashkë me Doganën dhe ATK-në janë kontrolluar 235 lokale dhe janë mbyllur 222 ... Read More

Drejtoria e Inspeksionit ka nisur aksionin për largimin e shitësve ilegalë në Mitrovicë

27/03/2019

Drejtoria e Inspeksionit në komunën e Mitrovicës, ka nisur aksionin për largimin e shitësve ilegalë nëpër hapësirat publike konkretisht tek sheshi i qytetit. Sipas njoftimit ... Read More

Policia jep detajet e operacionit në Ferizaj, ku u konfiskuan mbi 200 kg drogë (Foto)

10/02/2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin e zhvilluar në dy lokacione të ndryshme në Ferizaj, me ç’rast janë arrestuar gjashtë persona dhe janë ... Read More

Komuna e Prizrenit largon konstruksionet pa leje në Qendrën Historike

16/01/2019

Komuna e Prizrenit sot ka nisur aksionin e largimit të konstruksioneve metalike nga Qendra Historike, për të cilat është vlerësuar se janë vendosur pa marrë ... Read More