Tag: aktiv

“Për ata që më thonë nuk e rruan fare”, Ermal Mamaqi u përgjigjet ndjekësve të tij, qethet live

04/04/2020

Ermal Mamaqi ka qënë aktiv edhe gjatë këtyre ditëve në Instagram, ku nga izolimi ndan video apo momente nga përditshmëria e tij. Së fundmi, në ... Read More

Burri ecë 600 metra mbi vullkanin aktiv, përmes një teli çeliku

06/03/2020

Nik Wallenda 41- vjeçar, eci 600 metra përgjatë një teli çeliku mbi vullkanin aktiv Masaya në Nikaragua – duke realizuar marifetin më të rrezikshëm në ... Read More

Studim: Punët e shtëpisë, i bëjnë mirë shëndetit

21/01/2020

Ekspertët ju këshillojnë që herën tjetër, kur të vendosni të bëheni aktiv, zhvish tutat dhe nis të punosh në shtëpi. Do t’i kurseni paratë dhe ... Read More

Miqësitë që morën fund në shoubiz, por bënë ‘zhurmë’ të madhe në publik

02/01/2020

Këngëtarët tanë gjatë gjithë vitit kanë qenë shumë aktiv me publikimin e projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Disa kanë preferuar të sjellin solo-projekte, e ... Read More

Ushqimet që ndikojnë në rënien në peshë

31/10/2019

Shpesh flitet për metabolizëm aktiv dhe jo aktiv dhe rolin e rëndësishëm që luan në përcaktimin e peshës trupore.Metabolizmi është çdo proces i trupit që ... Read More

Mos i lejoni fëmijët të ulen në këtë pozitë, është e rrezikshme

22/10/2019

Fëmijët duan të vrapojnë, luajnë, kërcejnë e rrotullohen. Ata janë natyrisht aktiv dhe kanë tendencë që të kenë energji që rrallë ka nevojë për mbushje. ... Read More

Skerdi për një kohë të pa caktuar do qëndroj larg rrjeteve sociale

20/10/2019

17:16 | 10/20/2019 Skerdi ka befasuar të gjithë me vendimin e marrë. Skerdi ka qenë mjaft aktiv këto muajt e fundit si me projekte muzikore ... Read More

Shenjat që tregojnë se jeni duke ushtruar më shumë se ç’është e nevojshme

30/07/2019

Me presionin e madh për të shkuar në palestër dhe për të qenë aktiv, mund të jetë e vështirë ndonjëherë ta dini se kur jeni ... Read More

Skerdi nuk ka ndërmend të ndal, vazhdon puna për projekte të reja

13/07/2019

12:23 | 13 Korrik 2019 12:23 | 13 Korrik 2019 Skerdi po vazhdon të jetë nga artistët më aktiv në skenë. Skerdi padyshim se është ... Read More

S4MM sjellë ‘Mamacita’-n

19/05/2019

22:49 | 19 Maj 2019 22:49 | 19 Maj 2019 S4mm ka publikuar videoklipin e ri ‘Mamacita’. S4MM është prej artistëve më aktiv në estradë ... Read More

Nuk ndalet Stine, së shpejti lanson këngën e re

02/05/2019

Stine së fundi ka qenë shumë aktiv me projekte të reja muzikore. Pak ditë pas publikimit të projektit “Ti dhe Unë”, Stine ka njoftuar fansat ... Read More

Nuk ndalet Fero, fillon punën për projektin e ri

27/04/2019

Fero vazhdon të jetë njëri nga artistët më aktiv në estradë. Nuk janë bërë ende një javë që nga publikimi i këngës ‘Fol edhe 1 ... Read More