Tag: aktivitet

Masat për Koronavirusin/ Anulohet koncerti i Malumës në Tiranë

09/03/2020

Me vendim qeverie është anuluar çdo aktivitet të paktën deri me 3 prill, për shkak të përhapjes së Koronavirusin. Në kuadër të këtij vendimi janë ... Read More

Ju duhen vetëm 50 minuta aktivitet në javë për ta ulur rrezikun e vdekjes së hershme

05/11/2019

Një aktivitet i lehtë fizik prej vetëm 50 minutave në javë, e zvogëlon rrezikun e vdekjes së hershme për 27%, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit kanë ... Read More

Shenjat që tregojnë se jeni të çmendur pas blerjeve

21/10/2019

Në varësi të asaj që po kërkoni – blerja mund të jetë një aktivitet mjaft argëtues. Ka diçka emocionuese në blerjen e diçkaje të re. ... Read More

Ja pse duhet të ecni në mbrëmje

28/06/2019

Studime të ndryshme tregojnë se nëse ky aktivitet bëhet në mbrëmje mund të jetë më e mirë për ju se sa praktikimi i saj në ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

22/04/2019

Mbase do të mendonit se një aktivitet si Fortnite World Cup do të kishte pjesëmarrës me sjellje prej profesionistësh por ja që nuk ka ndodhur ... Read More

Drita që binte në shkallët lëvizëse, shkaktonte iluzionin optik sikur të jetë duke rrëshqitur (Video)

22/03/2019

Vizitori i një qendre tregtare në Toronto të Kanadasë, ka mbetur i habitur me një aktivitet të pazakontë që zhvillohej në shkallët lëvizëse. Në fakt, ... Read More

Dua Lipa dhe babai i saj folësit kryesor të “Future Forum”, e promovojnë Kosovën përmes festivalit ‘Sunny Hill’

08/03/2019

Konferenca Ndërkombëtare e Muzikës Live (ILMC) në pjesën e ‘Future Forum’ – një aktivitet për profesionistët e rinj të muzikës live, që zhvillohet si pjesë ... Read More