Tag: aktivitetet

Përkujtohet Avdullah Tahiri në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri. “Bashkë ... Read More

Publikohet dokumentari nga aktivitetet e Dua Lipës me refugjatët sirianë në Liban

22/04/2019

Publikohet dokumentari nga aktivitetet e Dua Lipës me refugjatët sirianë në Liban Është publikuar dokumentari dokumentari lidhur me aktivitetet e Dua Lipës në Liban. Këngëtarja ... Read More

Reka: Duke votuar kandidatin shqiptar, ndaloni eksodin shqiptar

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T16:23:48+02:00 Kandidatët për president vazhdojnë aktivitetet e tyre, për të fituar besimin e qytetarëve. Nga Dibra, kandidati për president Blerim Reka, I cili mbështetet ... Read More

Kuvendi i Shqipërisë mban seancë, opozita në protestë

28/03/2019

Dita e sotme pritet të jetë e mbushur aktivitetet politike edhe në Shqipëri. Mazhoranca pritet të zhvillojë seancën e radhës plenare, ndërsa opozita do të ... Read More

Takimet në Bruksel, përpjekje për të siguruar datë

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:12 Nga aktivitetet intensive në Bruksel të funksionarëve të lartë shtetëror, ish ambasadori Nano Ruzhin, vlerëson se, në qershor, do të ... Read More

“Be Happy Restaurant” –  ja cili ushqim parandalon dhe trajton depresionin

15/03/2019

Depresioni mund të shkaktojë probleme të gjumit, vështirësi në përqendrim dhe mungesë interesi në aktivitetet që zakonisht  janë të pëlqyeshme. Si shkak i mungesës së ... Read More

Albin Kurti i kthehet aktiviteteve publike politike, në Skenderaj prezanton aderimin e ri në VV

11/03/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, është paraqitur në aktivitetet publike pas një pauze prej dy javësh, për shkak të gjendjes shëndetësore. Kurti, përmes një ... Read More

FSK nderon “Epopenë e UÇK-së”

05/03/2019

Në kazermën “Adem Jashari” sot nisin aktivitetet për nder të “Epopesë së UÇK-së”. Aty, në orën 11:00 do të mbahet paradë ushtarake. Ky aktivitet mbahet ... Read More

Beteja e ashpër me hardhucës dhe një merimange (Video)

19/02/2019

Tim Faulkner po hulumtonte për aktivitetet e reptilëve gjatë natës në Western Australia, kur pranë një shkurres dëgjoi një zhurmë të çuditshme. Kur u afrua, ... Read More

Mbledhje solemne, homazhe dhe parakalimi i Ushtrisë së Kosovës, gjithçka nga festa për 11 vjetorin e Pavarësisë (Foto)

17/02/2019

Kremta dhe aktivitetet festive për 11 vjetorin e Pavarësisë së së Republikës së Kosovës, nisën qysh në orët e hershme të mëngjesit të ditës së ... Read More

Joga për dobësim: Ushtrim i cili ndihmon që shpejt dhe shëndetshëm ta zgjidhni problemin e shtresave yndyrore

09/02/2019

Një ndër aktivitetet më të adhuruara, i cili, pos angazhimit të trupit, i sjell edhe qetësi shpirtit është joga, prandaj ne po jua paraqesim video-jogën ... Read More

Dimitrov- Miçel: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO është moment historik

05/02/2019

5 Shkurt 2019 / 12:00 Aktivitetet lidhur me implementimin e Marrëveshjes së Prespës si dhe aktivitetet vijuese rreth ratifikimit të Protokollit qasës për anëtarësim të ... Read More