Tag: aktiviteti

Gjysmë ore ecje në ditë, zvogëlon rrezikun e diabetit tek meshkujt

05/12/2019

Ushtrimi i moderuar i ndonjë aktiviteti fizik, e zvogëlon rrezikun e zhvillimit të diabetin, shkruan Dailymail, transmeton Express.Tanimë dihet se pasiviteti e rrit rrezikun e ... Read More

Doni të dobësoheni? Pini ujë me limon për 14 ditë

23/10/2019

Shtyllat kryesore të misionit për rënien nga pesha janë: ushqyerja e shëndetshme dhe aktiviteti fizik. Nëpërmjet tyre, rënia nga pesha është e shëndetshme dhe nuk ... Read More

Ushtrimet fizike mund ta shërojnë këtë sëmundje më mirë se tabletat

15/10/2019

Ushtrimi i ndonjë aktiviteti fizik mund të jetë më efektiv në trajtimin e efekteve anësore të demencës, në krahasim me tabletat, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit ... Read More

Kjo pije “magjike” iu djeg kaloritë

02/10/2019

Dieta e balancuar dhe aktiviteti i rregullt fizik kanë rëndësi shumë të madhe për humbje të peshës. Përveç kësaj, edhe pije të caktuara mund të ... Read More

Luftoni kapsllëkun me këto metoda natyrale

18/07/2019

Aktiviteti i ulët fizik, mosha, dhe gjendja shëndetësore janë vetëm disa nga faktorët, të cilët e shkaktojnë kapsllëkun. Nëse e kryeni nevojën më pak se ... Read More

Ecja zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit

16/07/2019

Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e mirë që ju i bëni shëndetit tuaj. Por ecja në veçanti vjen me një mori përfitimesh. Më poshtë, ... Read More

Dell XPS 13 do t’i ketë dy ekrane (Foto)

28/05/2019

Aktiviteti Computex është shfrytëzuar prej shumë kompanive që prodhojnë teknologji, të prezantojnë laptop të rinj, ndërsa as Dell nuk ka mbetur prapa. Kompania ka prezantuar ... Read More

Homazhe letrare për regjisorin Bekim Lumi

11/05/2019

Sot mbahet aktiviteti letrar “Homazh për Bekim Lumin“, ku aktorë kosovarë do të lexojnë për herë të parë poezitë ende të pabotuara të regjisorit të ... Read More

Përgjigjja e Samsung për AirPods, kufje që mbushen pa tela nga sipërfaqja e Galaxy S10 (Foto)

11/02/2019

Me të afruar aktiviteti Unpacked, të cilin Samsung e zhvillon më 20 shkurt, kanë filluar të qarkullojnë lajme, se çfarë mund të shohim aty. Ka ... Read More

Deskoska: Amnisti për dhunuesit nuk do të ketë

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 13:30 Ministria e Drejtësisë nuk ka filluar kurrfarë aktiviteti rreth përgatitjes të ndonjë Ligji për amnisti, kjo sipas gjitha gjasave do ... Read More