Tag: aktivitetin

Shpiket kompjuteri që ju lexon mendjen dhe e kthen në imazh

28/09/2020

Së fundmi është shpikur një kompjuter i ri i cili mund të monitorojë aktivitetin e trurit dhe ta kthejë në imazh atë që përdoruesi po ... Read More

Zakonet e mëngjesit që ndikojnë të shtoni peshë

26/06/2019

Këto dy aspekte ndikojnë në aktivitetin e metabolizmit dhe hormonal, dhe kanë një efekt pozitiv përsa i përket eleminimit të dhjamit të tepërt. Por ndonjëherë ... Read More

Rita Ora nis përgatitjet për “Met Gala”

29/04/2019

Ani pse është shumë e zënë me turne, Rita nuk e ndal asnjëherë aktivitetin fizik në palestër. Rita Ora ka publikuar një fotografi në Instagram, ... Read More

Në Vushtrri mbahet debat i deputetëve me qytetarë

06/03/2019

​Kuvendi i Kosovës, me iniciativën e Forumit për Transparencë Parlamentare, vazhdon aktivitetin “Ditët e Kuvendit”. Gjatë takimeve publike që do të zhvillohen në qytetet e ... Read More