Tag: aktuale

“Ryanair” thirrje për kontrolle shtesë: Muslimanët janë kërcënim nëpër aeroporte

22/02/2020

Në një intervistë për gazetën “Times”, O’Leary ka kritikuar politikat aktuale të sigurisë nëpër aeroporte, transmeton IndeksOnline. Ai tha se duhet të zvogëlohen kontrollet ndaj ... Read More

A e dini çka nënkupton shkronja “I” te LGBTI?

14/09/2019

Foto ilustrim: Markus Spiske Kohëve të fundit është bërë temë më aktuale komuniteti LGBTI. Por, shumë prej jush ndoshta ende nuk i keni ditur kuptimet ... Read More

Uji me grimca plastike nuk përbën rrezik për shëndetin

22/08/2019

Mikroplastikat në ujin e pijshëm nuk duket se paraqesin rrezik shëndetësor në nivelet aktuale, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH).Në raportin e parë lidhur me ... Read More

Mungesa e Vitaminës D, ndikimet në shëndet

25/05/2019

Vitamina e “rrezeve të diellit” tani është një temë aktuale në mbarë botën si një problem shëndetësor publik global i cili prek diku 1 bilion ... Read More

Kryesia e LDK-së mbajti mbledhje, u diskutua për takimin e Berlinit

01/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka diskutuar për çështjet aktuale politike në vend në mbledhjen të cilën e kanë mbajtur dje. LDK-ja ka shprehur ... Read More

Nara flet për Icardin, thotë se lojtari dëshiron qëndrimin tek Inter

29/04/2019

Agjentja dhe gruaja e Mauro Icardi ka dhënë disa detaje rreth situatës aktuale në raportin Icardi – Inter. Wanda Nara ka insistuar se burri/klienti i ... Read More

Dzeko arrin marrëveshje me skuadrën nga Premierliga

06/04/2019

Edin Dzeko ka arritur marrëveshje me West Ham United njoftojnë mediet italiane. Kontrata aktuale e 33 vjeçarit me Romën përfundon në qershor të vitit 2020, ... Read More

Horoskopi për ditën e sotme, 26 mars 2019

26/03/2019

DashiËshtë e nevojshme të vini rregull në marrëdhëniet aktuale. Në fakt, gjatë kësaj të marte do të ndiheni të lodhur. Nëse do të kontrolloni disa ... Read More

Abdixhiku: Në Kosovën e PAN-it, 200 milionë euro të shpërdoruara publikisht

19/03/2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se qeveria aktuale e koalicionit PAN, për një vit e gjysmë ka shpërdorur 200 milionë euro. Abdixhiku, përmes ... Read More

A po bëhet taksa pengesë për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare?

18/03/2019

Janë të paktën tri synime në agjendën aktuale të Kosovës për anëtarësim në organizata e mekanizma ndërkombëtarë. Përpjekjet e sërishme për anëtarësim në organizatën e ... Read More

Limaj: S’ka Republikë ‘Srpska’, në Kosovë dhe Asociacion me kompetenca ekzekutive

15/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se situata aktuale politike në vend po sillet rreth dy temave të mëdha për vendin, siç është taksa ... Read More

Veseli për marrëdhëniet Kosovë-Japoni: Miqësia e vërtetë nuk njeh distanca gjeografike

15/03/2019

Në traditën e popullit tim, ekziston një shprehje e vjetër, por gjithmonë aktuale: miku i mirë njihet në ditë të vështira. Dhe ishin pikërisht ditët ... Read More