Tag: aktualisht

Antivirusi i Microsoftit mbron më shumë se gjysmën e kompjuterëve me Windows

07/08/2019

Antivirusi i Microsoftit Windows Defender aktualisht e mbron më shumë se gjysmën e pajisjeve me Windows, sipas zyrtarëve të kompanisë, raporton Softpedia. Me fjalë të ... Read More

Instagram i heq “pëlqimet”, kështu reagon Bleona Qerreti

25/07/2019

Artistja shqiptare me famë botërore, Bleona Qerreti, e cila aktualisht po jeton në Amerikë, e ftuar ekskluzivisht në emisionin “Sonte” të t7, ka thënë se ... Read More

Jetë përplot luks, shikojeni si argëtohet Era Istrefi me bikini në Ibiza 

22/05/2019

17:34 | 22 Maj 2019 17:34 | 22 Maj 2019 Era Istrefi po jeton si në përralla. Këngëtarja shqiptare Era Istrefi aktualisht ndodhet në Spanjë, ... Read More

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Ariu në Prizren do të vritet

11/05/2019

Prizreni aktualisht më në prioritet e ka sigurinë por që po ua cenon një ari. Tash e disa javë kafsha e egër po bën dëme. ... Read More

Tri vite më parë, Kadri Veseli mori drejtimin e PDK-së

07/05/2019

Kadri Veseli, aktualisht kryetar i Kuvendit të Kosovës, para tri vjetësh është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës. Zgjedhja e tij për kryetar të ... Read More

Më shumë azilkërkues gjejnë punë në Zvicër

29/04/2019

Mbi një e treta e të gjithë azilkërkuesve dhe refugjatëve në Zvicër janë aktualisht të punësuar, sipas shifrave të Sekretariatit të Shtetit për Migracionin (SEM). ... Read More

Throgan Hazard po transferohet te rivali më i madh i Chelseas

21/04/2019

Throgan Hazard po rikthehet në Premierligë. Ish-ylli i Chelseas, që aktualisht luan te Borussia Monchengladbach, Throgan Hazard po rikthehet në Premierligë. Ylli belg po shkëlqen ... Read More

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

21/04/2019

Në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, aktualisht janë 13 kirurgë të fëmijëve, por që vlerësohet se ka mungesë të ... Read More

Votojnë Përfaqësitë Diplomatike, pjesëmarrje më e madhe në Pragë, më pak në Stamboll

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T13:45:07+02:00 Pjesëmarrje më të madhe në zgjedhjet presidenciale në Përfaqësitë Diplomatike- Konsullore  (PDK) në Evropë ka aktualisht në Pragë, 23.4 për qind dhe më ... Read More

Ronela Hajati provokon me këmbë në Instagram

18/04/2019

Ronela Hajati ka incizuar këmbët. Ronela Hajati aktualisht është duke e shijuar suksesin e projektit më të ri muzikor, këngës “Pa dashni”, shkruan lajmi.net. Përveç ... Read More

Dua Lipa në Shanghai, shfaqet me shumë stil

17/04/2019

Dua Lipa aktualisht ndodhet në Kinë. Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, aktualisht ndodhet në Shanghai të Kinës, shkruan lajmi.net. Nga atje ajo i ka publikuar disa ... Read More