Tag: akuzave

‘Shoqëron pasanikët në Dubai’/ Aktorja shqiptare reagon pas akuzave

26/02/2020

Aktorja Arta Nitaj ka reaguar ashpër ndaj disa akuzave të disa portaleve kosovare që kanë shkruar për të se “shoqëron pasanikët në Dubai”, përkundrejt një ... Read More

Sali Berisha: Hashim Thaçi u arrestua në Tiranë për Ali Ukën, cimerin e tij që u gjend i vrarë në dhomë

24/05/2019

Ish-Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur akuzave të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pasi ky i fundit në një intervistë televizive e quajti “argat të ... Read More

Fifi i del në mbrojtje Loredanës: Unë jam me ty

23/05/2019

21:28 | 05/23/2019 Pas akuzave që po iu bëhen nga një çift zviceran, Fifi i ka dalur në mbrojtje Loredanës. Loredana Zefi për disa javë ... Read More

Akademik Artan Fuga, i dërgon letër Ramës e Metës për shkrimin e Besa Shahinit

10/05/2019

Akademiku Artan Fuga, pas akuzave se po synon ta shkrijë Akademinë e Shkencave të Shqipërisë me atë të Malit të Zi e Maqedonisë, i ka ... Read More

Haradinaj: Nuk kam asgjë personale me Mogherinin, por me materien në dialogun Kosovë-Serbi

23/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk e ndryshon qëndrimin sa i përket akuzave që i ka drejtuar kohë më parë ... Read More

Ish-truproja e Jackson: Michael nuk ka qenë pedofil, ai i donte femrat

20/03/2019

Truproja e dikurshme e Michael Jacksonit, Bill Whitfield, ka reaguar ndaj akuzave të Wade Robson dhe James Safechuck, të cilën kanë thënë se ikona e ... Read More

VMRO: Zaev dhe LSDM-ja po manipulojnë me qytetarët

18/03/2019

18 Mars 2019 / 9:51 Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare kanë reaguar ndaj akuzave të LSDM-së, ata vlerësojnë se rritja e investimeve të huaja është meritë e ... Read More

Dëshmitari i të akuzuarave në rastin “TNT” ka thënë se Canoski ligjërisht ka ndërtuar “KOSMOS”-in

12/03/2019

12 Mars 2019 / 13:27 Sipas akuzave të PSP-së, të akuzuarit në vitin 2011 kanë kryer vepër penale nga urrejtja politike me rrënim të kompleksit ... Read More

Haradinaj: Për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë, u shpenzuan vetëm 175 mijë euro

12/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas akuzave që iu bënë Qeverisë që ai drejton për ndarjen e 500 mijë eurove për festimin e 11 vjetorit ... Read More

Siljanovska: Gjithmonë kam kritikuar Gruevskin  

08/03/2019

8 Mars 2019 / 22:16 Edhe për kundër akuzave gjatë ditëve të fundit drejtuar kandidates për president nga radhët e VMRO-DPMEN-së, Gordana Siljanovska, për atë ... Read More

BBC ndalon transmetimin e muzikës së Michael Jacksonit

04/03/2019

Michael Jackson, këngëtari i ndjerë, është vënë në qendër të vëmendjes së mediave pas akuzave për abuzim seksual. “Mbreti” i Pop-it kohët e fundit është ... Read More

Vjen edhe reagimi i Prishtinës lidhur me akuzat e Llapit dhe Feronikelit

04/03/2019

Pas akuzave të Llapit dhe Feronikelit se Federata e Futbollit të Kosovës, gjegjësisht kryetari Agim Ademi, i ka dhënë premia Prishtinës për ta mposhtur skuadrën ... Read More