Tag: akuzuar

 Moderatorja e sportit zbulon ndëryrjen që do të bëjë në fytyrë: Kur isha e vogël…

03/06/2020

Nuk janë të pakta rastet ku personazhet e njohur të showbiz-it janë akuzuar për operacione plastike. Ndër to bën pjesë dhe moderatorja e njohur e ... Read More

Paralajmëron Kina: Apple monitoron përdoruesit

17/09/2019

Kina ka akuzuar Apple për monitorim të përdoruesve të tij nëpërmjet “spyware” në celular dhe kompjuter. Ministria e Jashtme e Kinës tha sot se bota ... Read More

LDK i reagon PDK-së: Nuk do të bashkëpunojmë kurrë me Listën Serbe

20/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike të Kosovës, ku kjo e fundit ka akuzuar LDK-në se ka bashkëpunuar me Listën ... Read More

Gjuriqit serish i ndalohet hyrja në Kosovë?

20/05/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka akuzuar Prishtinën zyrtare se nuk e kanë lejuar të vizitojë sot ... Read More

Mirkoviq pranon të jep llogari në Gjakovë për krimet gjatë luftës në Kosovë

10/05/2019

Vuk Mirkoviq, i akuzuar nga familjet gjakovare, Ferizi dhe Kumnova, për krime ndaj familjarëve të tyre gjatë luftës në Kosovë, i ka hedhur poshtë këto ... Read More

Blogeret shqiptare marrin iniciativë për ta ndihmuar çiftin zviceran

09/05/2019

Loredana Zefi është akuzuar se ka mashtuar një çift zviceran së bashku me vëllain e saj, shkruan lajmi.net. Petra dhe Hans pretendojnë se Loredana ua ... Read More

Gjini i reagon Ramës për Haradinajn: Je vetëm një politikan oportunist

09/05/2019

Ditë më parë, kryeministri Ramush Haradinaj kishte akuzuar Ramën, Thaçin e presidentin serb Aleksandar Vuçiq për një marrëveshje për ndarjen e Kosovës. Haradinaj në një ... Read More

Vihet në pranga 25-vjeçari për trafik të armëve dhe drogës

22/04/2019

Një i ri, i akuzuar për trafik armësh e municioneve dhe drogë, është arrestuar paraditen e sotme nga Policia e Durrësit dhe ajo e Pogradecit. ... Read More

CIA akuzon Huawein se po bashkëpunon me Inteligjencën Kineze

21/04/2019

Agjencia e Inteligjencës amerikane, CIA ka akuzuar kompaninë Huawei se po financohet nga inteligjenca kineze.  Nuk është hera e parë që CIA e akuzon këtë ... Read More

Profili i Admir Murataj, hundë boksieri, mjekër me vrimë por ja si ndryshoi ai (Foto)

16/04/2019

Profili i Admir Murataj, 47-vjeçarit të akuzuar për disa grabitje, më e fundit ajo e 9 prillit në aeroportin e Rinasit që i mori dhe ... Read More

Pamela Anderson reagon pas arrestimit të Assange, e quan hero

12/04/2019

Aktorja e famshme, Pamela Anderson ka akuzuar qeverinë britanike pas arrestimit të themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange të enjten. Pamella përmes disa postimeve në rrjetin ... Read More

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

12/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të miliona ... Read More