Tag: Albert

Kryetari i Plisave: ‘’Llapi o me Prishtinën, jo me Patatinën’’

16/05/2019

12:26 | 16 Maj 2019 12:26 | 16 Maj 2019 Kryetari i tifogrupit ‘Plisat’, Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të Tahir ... Read More

Bunjaki: Po më kënaq kjo Kosovë

22/03/2019

Kombëtarja e Kosovës, temë diskutimi në emisionin “Favorit” në T7.Ish përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, e ka përshkruar si ndeshje me shumë emocione miqësoren e ... Read More

Albert Bunjaku: Me pagën që merrja si përzgjedhës i Kosovës, nuk mund ta mbuloja asnjë udhëtim

18/03/2019

Ish-trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku, ka thënë se përballja me Danimarkën është më shumë se një miqësore për Kosovën. Bunjaku në ... Read More

14 thëniet më inspiruese të të gjitha kohërave nga Albertin Einstein

08/01/2019

Albert Einstein është fizikani më me ndikim i shekullit 20-të, dhe mund të jetë një nga shkencëtarët më të famshëm që ka jetuar ndonjëherë. Kishte ... Read More

Kuran edhe për të verbrit në Kosovë, rrëfen djaloshi që tanimë mund të lexojë edhe fjalët e Librit të Shenjtë (Video)

26/12/2018

“Falënderimi i takon Allahut, Zotit të botëve”. Kështu e fillon leximin e tij Albert Bardhi nga Drenasi, derisa rrëfen për të arriturat dhe vështirësitë e ... Read More

Avokati i merr klientit 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

03/12/2018

Emisioni ‘Fiks Fare’ denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të ... Read More

“Programi 200”, Musliu: Nga qeverisja e Gruevskit përfitonin vetëm 2-3 vetë

27/11/2018

27 Nëntor 2018 / 22:56 Gjatë emisionit “Programi 200” në Alsat, analisti Albert Musliu tha se gjatë qeverisjes së Gruevskit ishte një periudhë, siç e ... Read More

Bunjaku flet për ndeshjen kryesore të Kosovës, të ardhmen e tij dhe kundërshtarin më të fortë nëse e kalon grupin

19/11/2018

Ish-përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka folur për rezultatet e tanishme për përfaqësueses, të ardhmen dhe shumë gjëra të tjera. Ai ka qeni ftuar në ... Read More

“Babalja” përlotet: Nuk trembem, por kam frikë për familjen (Video)

16/10/2018

Albert Veliu, i njohur ndryshe si Babalja, flet për lidhjet e tij me politikën dhe politikanë të ndryshëm. Veliu ishte arrestuar javën që shkoi në ... Read More

Lirohet Babalje një ditë pas arrestimit

12/10/2018

Shtetasi nga Shqipëria Albert Veliu i njohur si Babalja është liruar nga paraburgimi. Ai ishte arrestuar dje nga Policia e Kosovës në qendrën e Azilit ... Read More

Albert Bunjaku uron Kosovën pas fitores ndaj Maltës

12/10/2018

Ish-trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku, ka uruar Dardanët për fitoren ndaj kombëtares së Maltës duke thënë se nuk dyshon që sukseset ... Read More

Krasniqi: Tensionet në mes të Thaçit dhe Veselit janë të momentit

02/10/2018

Albert Krasniqi nga KDI, ka thënë se ka një tension ta raporteve në mes të presidentit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, por ... Read More