Tag: Albumi

Rona Nishliu publikon këngën “Me lule t’bukura”

16/05/2019

17:03 | 16 Maj 2019 17:03 | 16 Maj 2019 Rona Nishliu ka publikuar edhe një këngë nga albumi i saj i ri. Rona Nishliu ... Read More

E veçanta e albumit “Mindil” të Rona Nishliut

21/04/2019

Rona Nishliu ka zbuluar detaje nga albumi i saj i ri, i cili do të promovohet në një koncert pas tre ditësh. Rona Nishliu ishte ... Read More

​Albumi i Tunës vlerësohet lart edhe nga koleget e saj

23/03/2019

Përveçse nga fansat, albumi i ri i Altuna Sejdiut-Tunës, është mirëpritur edhe nga kolegët e këngëtares. Komente pozitive së fundmi ka bërë këngëtarja e mirënjohur ... Read More

Edona Llalloshi e mahnitur me Tunën dhe Armendin

22/03/2019

Albumi i Tunës ka bërë që në skenë të rikthehet edhe njëri prej këngëtarëve më të përfolur në Kosovë, Armend RegjepagiqiKënga “Harrova” tashmë ka filluar ... Read More

DJ Khaled paralajmëron albumin e ri për në maj

06/03/2019

Albumi më i mirë i DJ Khaled deri tani po vjen në muajin maj. Hip hop ylli ka bërë të ditur se në maj do ... Read More

Interesim i pabesueshëm për albumin “USA” të PINT, dërgesat e albumeve në shtëpitë e adhuruesve edhe gjatë vikendit

22/02/2019

Albumi “United State of Albania” është pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku me një rekord kërkesash në drejtim të faqez zyrtare PINT.al për porosi të albumit ... Read More

MC Kresha: Njihem për muzikën, jo për jetën private – nuk ka bashkëpunime me femra në USA

10/02/2019

MC Kresha ka dhënë një intervistë të radhë duke sqaruar detaje nga albumi i ri i tij. Është albumi “United States of Albania” që do ... Read More

Nas, Kanye West dhe The Dream sjellin projektin e ri “Everything”

13/01/2019

Nas vazhdon që të lansojë videoklipe nga albumi i vitit të kaluar. “Nasir” ishte albumi i vitit të kaluar që u lansua nga Nas. Dhe ... Read More

Skivi publikon “Nitro”, intron e albumit të tij

11/01/2019

Hip hop ylli i Babastars, Skivi, ka publikuar projektin e parë të tij nga albumi vijues. “Nitro” titullohet projekti i parë që vjen si intro ... Read More

Chris Brown nënshkruan marrëveshe me RCA Records

06/01/2019

Chris Brown do të vijë ndryshe në vitin 2019. Këngëtari ka bërë të ditur se albumi vijues, “Indigo” do të jetë i lansuar nga një ... Read More

Rihanna konfirmon albumin e ri për vitin 2019

28/12/2018

Pothuajse tri vjet nga albumi i saj i fundit, duket se pritja ka marrë fund. Rihanna do të lansojë albumin e saj të nëntë në ... Read More

Guns N ‘Roses me album të ri

20/12/2018

Albumi i ri i grupit legjendar, Guns N ‘Roses, sipas kitaristit Richard Fortus, mund ta shoh së shpejti dritën. Gjatë performancës së bendit në Hawai, ... Read More