Tag: albumin

The Weekend i bën diss Drake në këngën e re “Price on my head”

24/03/2019

Nav ka lansuar albumin e ri “Bad Habits” i cii menjëherë rrëmbeu vëmendjen e publikut. Aty ka bashkëpunime me Meek Mill, Young Thug, Gunna dhe ... Read More

A e dini se kënga e Tunës me Armendin është përpunim i këngës së vjetër?

21/03/2019

Tuna ka rikthyer në skenë artistin Armend Rexhepagiqi, në duetin për albumin ‘Fortuna’.E fansat mezi kanë pritur që të dëgjojnë këtë bashkëpunim me titullin ‘Harrova’, ... Read More

Dua Lipa pjesë e albumit më të ri të Kanye West

20/03/2019

Kanye West njoftohet se po shqyrton mundësinë e një bashkëpunimi me Dua Lipën për albumin e ri, “Yandhi”. Reperi i famshëm raportohet se po planifikon ... Read More

Lil Kim së shpejti me album të ri

14/03/2019

Kanë kaluar tashmë 14 vjet që prej se ajo lansoi albumin e saj të fundit. Por, Queen Bee tashmë ka gati projektin e ri të ... Read More

“Nëse deri dje disa kanë mbajtur veshin te ‘Zogu’, Tuna tani është vetja”

13/03/2019

Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, ka promovuar ditë më parë albumin e saj më të ri “Fortuna”. Ajo mbajti një koncert recital në Filarmoninë e ... Read More

Tuna për albumin e saj të ri “Fortuna”: Është kurë për zemrën e secilit që dashuroi të paktën një herë

12/03/2019

Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, ditë më parë ka promovuar albumin e saj më të ri me titull “Fortuna”. Promovimin e bëri përmes një koncerti ... Read More

Pas shtatë vjet pauze, Dido me album të ri dhe turne koncertal

11/03/2019

Këngëtarja e famshme britanike, Dido po vjen me albumin më të ri muzikor pas një pauze gjashtë vjeçare. Albumi i ri titullohet “Still On My ... Read More

Tuna me dedikim të veçantë për djalin në kopertinën e albumit të ri: Tian, hap të gjitha portat e shpirtit tim

09/03/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Tuna Sejdi, ka promovuar së fundmi albumin e saj më të ri me titull “Fortuna”. Ky album i cili në thelb ... Read More

Performanca ‘live’ e të ftuar special, Tuna promovoi albumin e ri “Fortuna” me koncert recital në Filarmoninë e Shkupit

09/03/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Tuna Sejdi, ka promovuar mbrëmjen e 8 marsit, albumin e saj më të ri muzikor. “Fortuna” mban titullin ky projekt, në ... Read More

Tuna konfirmon albumin e ri, “Fortuna” publikohet në mars

02/03/2019

Këngëtarja shqiptare, Altuna Sejdi – Tuna, do të publikojë në mars albumin e saj më të ri. Së fundmi bukuroshja ka qenë e zënë në ... Read More

S4MM është në përgatitje të albumit të ri

26/02/2019

Reperi S4MM përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se është duke e sjellë albumin e ri muzikor. Ai e ka publikuar një video në rrjetet sociale, ... Read More

Albumi “USA” i PINT lansohet pas mesnate dhe shoqërohet me një videoklip premierë që është bashkëpunim

16/02/2019

MC Kresha dhe Lyrical Son kanë vendosur ta lansojnë albumin e ri, “United State of Albania” (“Shteti i Bashkuar i Shqipërisë”), pikërisht më 17 Shkurt ... Read More