Tag: Aleancës

Haradinaj përsërit se Thaçi dhe Rama kërkuan heqjen e taksës në Samitin e Berlinit

08/05/2019

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i pari i  kësaj partie Ramush Haradinaj ka folur edhe për Samitin e Berlinit. ... Read More

Labinot Tahiri reagon pas largimit të Rrahim Pacollit: Ka njerëz që duan ta rrënojnë AKR-në

06/05/2019

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri ka reaguar pas dorëheqjes që ka dhënë Rrahim Pacolli nga pozita që ai mbante si Sekretar Organizativ ... Read More

Haradinaj: Ne nuk i ndërrojmë qëndrimet tona përditë (Video)

04/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, njëherë edhe kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në 19 vjetorin e kësaj partie, indirekt ka dhënë mesazhin edhe ... Read More

Sela: Shqiptarët u shprehen qartazi, janë të pakënaqur

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:04:54+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela,  në një konferencë për shtyp së bashku me aleatin e tij të Besës, Bilal Kasami dhe ... Read More

Ziadin Sela: Të votojmë për shtet juridik, për shtet për të gjithë

21/04/2019

S A 2019-04-21T13:09:40+02:00 Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike, të cilat, sipas tij, janë mjaft të rëndësishme për ... Read More

Deputeti i AAK-së, kërkon sqarim nga ministri Berisha dhe Mustafa për konkurset në FSK dhe Polici

18/04/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, ka kërkuar sqarim nga ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha dhe nga ministri i Punëve të Brendshme, ... Read More

Sela: BDI-ja ka cilësitë e një diktature

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T22:29:50+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, i pyetur për zërat që qarkullojnë në media ... Read More

Sela: Të ndërpritet e keqja “Vëllazërim-Bashkimi”

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T19:11:19+02:00 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela tha se BDI-ja është e ngërthyer nga komplekset, pasojat e të cilave shqiptarët po i vuajnë ... Read More

Nënkryetarja e AAK-së: Taksa nuk hiqet, ndërkombëtarët ta “edukojnë” Serbinë

14/04/2019

Nënkryetarja e Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Magbule Shkodra thotë se taksa e vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia do të mbetet në ... Read More

Haxhiu: Komuna e Dragashit ka mungesë për gjinekolog

12/04/2019

Deputetja e Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka shprehur shqetësimin e qytetarëve të Komunës së Dragashit të cilët nuk kanë një mjek ... Read More

Daut Haradinaj i replikon Zekës: Të kemi pak kujdes kur i fyejmë zyrtarët shtetërorë

11/04/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, reagoi pas deklaratave të Milazim Zekës, në lidhje me keqpërdorimet, që sipas këtij të fundit, po ... Read More

Kështu e uron bashkëshortja për ditëlindje Daut Haradinajn

06/04/2019

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj feston sot ditëlindjen. I lindur më 1978, Dauti mbushi plot 41 vite jetë, të ... Read More