Tag: Alexandre

Faqja zyrtare e Barcës aksidentalisht zbulon transferimin e yllit të futbollit

15/05/2019

20:25 | 15 Maj 2019 20:25 | 15 Maj 2019 Faqja zyrtare e Barcelonës ka zbuluar aksidentalit se Alexandre Lacazette do të transferohet në ‘Camp ... Read More

Lacazette tregon se sa është i lumtur tek Arsenal

19/04/2019

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, po kalon një sezon mjaft të mirë tek skuadra e Arsenal. Lojtari ka gëzuar një formë shumë të mirë edhe në ... Read More

Arsenali fitojë apelin për kartonin e kuq, Lacazette do të luajë kundër Rennesit

13/03/2019

Alexandre Lacazette është në dispozicion të Unai Emeryt në ndeshjen e Ligës së Evropës. Francezi ishte përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen që Arsenali ... Read More

Arsenali konsideron shitjen e Lacazettes

21/02/2019

Klubi anglez, Arsenali thuhet se do të konsiderojë shitjen e sulmuesit francez Alexandre Lacazette këtë verë. Sulmuesi francez ka pasur paraqitje solide për Topçinjtë që ... Read More

Pato: Nuk kam thënë se do të kthehem te Milani

10/11/2018

Alexandre Pato i ka përgënjeshtruar njoftimet se do të largohet nga Tianjin Quanjian për t’u kthyer te Milani. Braziliani është lidhur vazhdimisht me një rikthim ... Read More

Pato mund të kthehet në janar te Milani

09/11/2018

Raportet e shumta të mediave thonë se Milani është i interesuar të sjell brazilianin Alexandre Pato përsëri në klub gjatë muajit janar. Sulmuesi brazilian kaloi ... Read More

Milani në dyshim, Ibrahimovic apo Pato në San Siro?

08/11/2018

Zlatan Ibrahimovic dhe Alexandre Pato janë në listën e Leonardos dhe Paolo Maldinit, për ta veshur njërin sërish kuqezi. Trajneri Genaro Gattuso, tani e ka ... Read More

Milani nuk e do Paton, por do ta kthejë Ibrahimovicin

31/10/2018

Milani besohet se do ta injorojë mundsinë për të rikthyer Alexandre Paton në janar. Kjo pasi që klubi Rossoner po punon fuqishëm për një rikthim ... Read More

Lacazettes po i mungon Ligue 1, tifozët në Francë krijojnë atmosferë më të mirë se në Angli

17/10/2018

Futbollisti francez, Alexandre Lacazette ka treguar dallimin mes tifozëve francezë dhe anglezë. Sulmuesi kaloi një kohë të gjatë duke luajtur për skuadrën e Francës, Lyon, ... Read More

Lacazette po e shqyrton mundësinë e largimit nga Arsenali

29/08/2018

Alexandre Lacazette po e konsideron një largim prej skuadrës së Arsenalit. Sulmuesi francez nuk po mund ta gjen veten te ekipi londinez pas arritjes së ... Read More

Lacazette: Aubameyangun e kam mik dhe jo rival

29/07/2018

Alexandre Lacazette këmbëngul se e sheh Pierre-Emerick Aubameyangun si një mik dhe jo një rival, pavarësisht humbjes së vendit të tij në ekipin e parë ... Read More

Pato e fton Milanin: Eja më merr, jam në dashuri me klubin dhe qytetin  

25/05/2018

Alexandre Pato ka lëshuar një ftesë në drejtim të ish-klubit të tij, Milanit, për të ardhur dhe për ta marrë atë. Pato shënoi 63 gola ... Read More