Tag: Aliu

Aliu: Qytetarët ta kuptojnë se qeveritarët nuk janë aty për t’i sunduar, por për t’i shërbyer (Video)

27/05/2019

Luljeta Aliu nga Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi ka thënë se Kosova ka shpresë për një të ardhme më të mirë pasi pjesa më e madhe e popullsisë ... Read More

Sami Aliu, prej 35 vitesh merret me peshkim (Video)

23/05/2019

Sami Aliu prej 35 vitesh merret me peshkim edhe pse tashmë ai ka një moshë të shtyrë. Destinacioni kryesor i Sami Aliut është liqeni i ... Read More

Liburn Aliu i mbijetoi masakrës së Dubravës, thotë se i shpëtoi shumë herë vdekjes (Video)

21/05/2019

Liburn Aliu, ishte vetëm 24 vjeç kur përjetoi ditët më të errëta të masakrës së Dubravës, nga 19-24 maji 1999. Më 17 janar të vitit ... Read More

Aliu: Spitali i Ferizajt pritet të përfundoj në vitin 2020

16/05/2019

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punimet që po zhvillohen në objektin e ... Read More

Mozzik i del në mbrojtje gruas: Po tentojnë të na thyejnë moralin

10/05/2019

14:21 | 10 Maj 2019 14:21 | 10 Maj 2019 Gramoz Aliu i njohur si “Mozzik”, po ashtu edhe bashkëshort i Loredana Zefit, këngëtares së ... Read More

Ferizaj shënon Ditën e Tokës, qeverisja e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit

23/04/2019

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, bashkë me drejtorë të drejtorive komunale kanë mbjellë drunjë dekorativ dhe ... Read More

Mozzik bëhet çoban, ruan delet në bjeshkë

27/03/2019

Gramoz Aliu i njohur për publikun si Mozzik, është një nga reperët më të komentuar dhe më të pëlqyer të momentit.Artisti shpesh në intervista e ... Read More

Kastro sjell këngën e re ‘Abi abi selam’

01/03/2019

Këngëtari i ri gjilanas, Kastriot Aliu ka ardhur me një projekt të ri për adhuruesit e tij të ri. I njohur me emrin artistik si ... Read More

Deputetët e VV-së takohen me Mark Gjonajn dhe përfaqësues të shqiptarëve në SHBA

27/02/2019

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, Liburn Aliu e Fitore Pacolli kanë pritur në takim përfaqësues të mërgatës shqiptare në SHBA, me në krye Mark ... Read More

Aliu: Jemi të dobët të ndalim Thaçin aktualisht

27/02/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë e për momentin opozita është e dobët për ta ndalur presidentin Hashim Thaçi. Aliu në “Debat Plus” ... Read More

Liburn Aliu: Taksa ndaj Serbisë, i shtoi mbështetjen popullore Haradinajt (Video)

18/01/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se Haradinaj deri më tani mjaft mirë e ka arsyetuar mbajtjen e taksës ndaj produkteve serbe. Aliu, ... Read More

Lorik Aliu nënshkruan kontratë dy vjeçare me Llapin

17/01/2019

 Mesfushori Lorik Aliu gjatë ditës së sotme ka nënshkruar kontratë dy vjeçare dhe zyrtarisht është pjesë e Llapit. Aliu është pjesë e Llapit nga fillimi ... Read More