Tag: alkoolit

Pirja e kafes natën nuk ju lë pa gjumë

07/08/2019

Sipas një studimi të ri, është gjetur se pirja e alkoolit është shumë më e mundshme të ua prish ciklin e gjumit se sa kafeja. ... Read More

Këto janë përfitimet kur hiqni dorë nga pirja e alkoolit

28/07/2019

Shumë njerëz e dinë se pirja në masë të madhe e alkoolit është një rrezik për shëndetin. Por cilat janë efektet pozitive kur hiqni dorë ... Read More

Si ndikon një gotë verë para gjumit?

27/07/2019

Në gjysmën e parë të natës, nën ndikimin e alkoolit, një person është në gjumë sikur në koma, ndërsa në orët e mëngjesit gjumi është ... Read More

Femrat që ndalojnë pirjen e alkoolit përmirësojnë shëndetin e tyre mendor

09/07/2019

Rritja e konsumimit të alkoolit është bërë një problem publik vitet e funditShumë gra pinë alkool për t’u relaksuar, për të u ndier më mirë ... Read More

Përfundimisht, sa shpesh duhet të pini alkool që të keni përfitime shëndetësore?

08/07/2019

Debati rreth benefiteve shëndetësore të alkoolit është duke vazhduar. Përderisa disa studime thonë se konsumimi i moderuar i alkoolit ndikon në jetëgjatësi, një studim tjetër ... Read More

Sa herë që keni ndjesinë e fryerjes së barkut, duhet ta bëni këtë

24/06/2019

Një nga shkaktarët krysorë, që ju ndiheni të fryer dhe të shqetësuar nga gazrat janë: konsumimi i alkoolit, ushqimet e shpejta dhe ëmbëlsirat. Pastrimi adekuat ... Read More

I dehur rrah gruan dhe demolon shtëpinë

24/03/2019

Policia në Klinë ka arrestuar një person të dyshuar i cili nën ndikim të alkoolit në shtëpinë e tij ka pas sjellje të dhunshme ndaj ... Read More

Tinkturat bimore – Aplikimi terapeutik, si përgatiten, ku t’i gjeni dhe gjithçka tjetër rreth tyre!

26/02/2019

Tinkturat bimore janë ekstrakte të koncentruara të bimëve me përmbajtje të alkoolit si tretës të tyre, të cilat kanë përfitime të jashtëzakonshme shëndetësore. Nëse jeni ... Read More

Sulmohet një femër në Graqanicë, një person i arrestuar

15/01/2019

Një person i kombësisë serbe është arrestuar, pasi që nën ndikimin e alkoolit verbalisht kishte kanosur një femër të kombësisë serbe. Ngjarja ka ndodhur të ... Read More

Rrah gruan dhe djalin

08/01/2019

Një person është arrestuar në Prizren, pasi në ndikimin e alkoolit ka sulmuar dhe rrahur bashkëshorten dhe djalin e tij. Rasti ka ndodhur të hënën ... Read More