Tag: Alternativës

Mimoza Kusari-Lila: Kam përafrim me Lëvizjen Vetëvendosje (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se me Ilir Dedën kanë dallime sa i përket mënyrës së bashkëpunimit me subjektet e tjera politike. Kusari-Lila, ... Read More

Kusari-Lila: Sa të jetë Thaçi përgjegjës për dialogun, ideja e ndryshimit të kufijve nuk është e vdekur (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se te lidershipi mbarëshqiptarë janë krijuar dy blloqe të mëdha në raport me ndryshimin e kufijve. Kusari-Lila, në ... Read More

Kusari-Lila: Shpejtësia është prodhim i dreqit, lojërat e fatit do të lulëzojnë ilegalisht

28/03/2019

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila në debatin që është duke u mbajtur për lojërat e fatit në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, është shprehur ... Read More

Alternativa i jep rekomandime Qeverisë se si të veprojë me komunat e veriut

16/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka dalë sot në një konferencë për media bashkë me nënkryetarin e kësaj partie Reshat Nurboja. Kusari-Lila në këtë paraqitje ... Read More

Deda: Platformës i mungon termi integriteti territorial i Kosovës

07/03/2019

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka dhënë komentet e tij për platformën e dialogut me Serbinë, ku ka potencuar se mungon parimi i panegociueshëm që ... Read More

Kusari-Lila: Ilir Deda u distancua nga Alternativa kur ne u pozicionuam në krahë të bllokut LDK-Vetëvendosje (Video)

06/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se Ilir Deda u distancua nga Alternativa në kohën kur ky subjekt u pozicionua në krahë të bllokut ... Read More

Kusari-Lila: Nuk pranoj të bëhem kryeministre e një qeverie gjithëpërfshirëse (Video)

05/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se në këtë situatë aktuale nuk do të pranonte të drejtonte një qeveri  gjithëpërfshirëse. Kusari-Lila, në “Debat Plus” ... Read More

Kusari-Lila: Alternativa ecën tutje, pavarësisht nëse Ilir Deda do të jetë pjesë apo jo (Video)

05/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka treguar disa nga shenjat e para që Ilir Deda dhe Alternativa nuk janë më bashkë. Kusari-Lila, në “Debat Plus” ... Read More

Deputetja e AAK-së i reagon Kusari-Lilës: Mimozë, taksa nuk do të hiqet, mësohu me këtë!

25/02/2019

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj e ka quajtur kryetaren e Alternativës, Mimoza Kusari-Lilën si kandidate të vetëshpallur për kryeministre. Reagimi i ... Read More

Përçahet Alternativa, Kusari: Ilir Deda votoi buxhetin dhe Ekipin negociator pa mbështetje nga partia (Video)

08/02/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se partia e saj nuk e ka mbështetur votimin e buxhetit e as Ekipin negociator në Kuvendin e ... Read More

Kusari-Lila thotë se Alternativa nuk e mbështeti buxhetin

04/02/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila , ka thënë se partia e saj nuk e ka mbështetur draft buxhetin e ... Read More

Deda: Marrëveshja Thaçi – Vuçiq është e shkruar, qindra kilometra do t’i jepen Serbisë

01/02/2019

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se dialogimi mes Thaçit dhe Vuçiqit, ka avancuar shumë dhe se ekzistojnë dokumente të shkruara të marrëveshjes mes ... Read More