Tag: Amazon

​Amazon heq dekoracionet e Krishtlindjes, i zëvendëson me imazhet e Aushvicit

04/12/2019

epa08033274 An exterior view of the Amazon logistic center in Werne, Germany, 29 November 2019. Trade union Ver.di said that workers at six Amazon logistic ... Read More

“Alexa fërgo patatet”, Amazon lanson mikrovalen e zgjuar

29/10/2019

Pasi nxori mikrovalën AmazonBasics vitin e kaluar, Amazon tani ka treguar produktin e tij të ri – një mikrovalë të zgjuar që funksionon si një ... Read More

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj

14/08/2019

Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj ... Read More

LG ia shton sistemin Alexa televizioneve ThinQ (Foto)

25/05/2019

Televizionet ThinQ që lansohet gjatë këtij vitit, do ta kenë edhe sistemin Amazon Alexa. Opsioni do të jetë në disponim për blerësit në Amerikën e ... Read More

Bosi i Amazon është hakuar nga Arabia Saudite

31/03/2019

Një hetues i bosit të Amazon Jeff Bezos thotë se Arabia Saudite ka hakuar telefonin e Bezos dhe aksesuar të dhënat e tij. Gavin de ... Read More

Al Pacino për herë të dytë në karrierë në një serial

18/02/2019

Video platforma “Amazon Prime”, ka bërë të ditur se aktori Al Pacino do të luajë në serinë e re “The Hunt”, i cili bën fjalë ... Read More

Jeff Bezos do t’i duhet ta ndajë pasurinë e tij 140 miliardë dollarëshe dhe ta bëjë MacKenzien gruan më të pasur në botë

10/01/2019

CEO i kompanisë gjigante “Amazon”, Jeff Bezos dhe gruaja e tij MacKenzie nuk kishin një marrëveshje pajtimi, dhe kështu vendosën të divorcohen. Prandaj ata do ... Read More