Tag: Ambasadorët

Tahiri: Është meritë edhe e ndërkombëtarëve që në Kosovë ka korrupsion dhe mos sundim të ligjit

23/05/2019

Ambasadorët e vendeve në Kosovë, në deklaratat e tyre shumë herë përmendin problemet me të cilat përballet vendi. Sot gjatë ditës ambasadori i britanik në ... Read More

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

15/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga ... Read More

Haradinaj takon diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

15/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ... Read More

Vendet e Quintit i bëjnë thirrje Vuçiqit për vetëpërmbajtje

08/05/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me ambasadorët e vendeve të Quintit – SHBA-në, Britaninë e Madhe, Francën, Italinë dhe Gjermaninë, si dhe ... Read More

Bytyqi nxënësve nga Kosova e Shqipëria: Ju mund ta bëni kombin pa ndarje fizike

21/04/2019

Nxënësit shqiptarë të Kosovës dhe Shqipërisë janë ambasadorët më të mirë të kombit, pasi më mirë se politikanët, heqin kufijtë mes dy vendeve. Kështu ka ... Read More

Amerika dhe Gjermania me qëndrim të njëjtë për Kosovën

06/04/2019

Ambasada e SHBA -së dhe ajo e Gjermanisë në Serbi me një reagim të përbashkët të nënshkruar nga ambasadorët Kyle Scott dhe Thomas Schieb kanë ... Read More

Sot mblidhen ambasadorë e kryetarët e komunave të Luginës

05/04/2019

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot do të mbahet takimi me ambasadorët e Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi në ... Read More

Haziri takohet me ambasadorët e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut, diskutojnë për bashkëpunim në shumë fusha

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në një takim pune ambasadorët e akredituar në Kosovë të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë ... Read More

Ambasadorët e Kosovës, falënderojnë shtetet që kanë mbështetur vendin tonë (Video)

17/02/2019

Kosova feston 11 vjetorin e Pavarësisë. Për nder të kësaj dite, ambasadorët kosovarë nëpër shtetet e botës, përmes një video të përbashkët kanë falënderuar partneritetin ... Read More

Analistët: Deklarata e ambasadorëve amerikanë, thirrje Kosovës dhe Serbisë për qasje serioze në dialog

09/02/2019

Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë dhe Beograd, Philip Kosnet dhe Kyle Scott, të premten përmes një deklarate të përbashkët u ... Read More

Emma Stone në Golden Globes me fustan që cilësohet vepër arti: 800 orë dorë pune për vendosjen e 63 mijë perlave

09/01/2019

Emma Stone është një nga ambasadorët e shtëpisë së modës “Louis Vuitton. Prandaj nuk është për t’u habitur që në shumë ngjarje shfaqet me krijimet ... Read More