Tag: ambasadorin

Mustafa-Sakar diskutojnë për bashkëpunimin Kosovë-Turqi

28/05/2019

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa sot priti në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e mëtutjeshëm mes ... Read More

Mustafa takon ambasadorin francez, ia përmend kërkesën për zgjedhje të parakohshme

27/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. “Mustafa e njoftoi Ambasadorin Chabert për qëndrimin e ... Read More

Haradinaj takim pune me ambasadorët Chabert dhe Heldt, flasin për marrëdhëniet Kosovë – Serbi

24/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt. Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem ... Read More

Bahtiri: Turqia mbetet një partner serioz dhe shtet i rëndësishëm për Kosovën

20/05/2019

Kryetari i komunës Agim Bahtiri , sot është takuar me ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin ka biseduar për investimet e ... Read More

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett, flasin për korrupsionin e lartë në vend

17/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Kryetari Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett për qëndrimet dhe vlerësimet ... Read More

Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Berlinit

15/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim të rregullt me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kryeministri në Facebook, me ... Read More

Limaj dhe ambasadori gjerman diskutuan për dialogun Kosovë- Serbi

13/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale ... Read More

Ministri Matoshi dhe ambasadori i Turqisë, Sakar dakordohen për bashkëpunim në fushën e mjedisit

10/05/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot është takuar me Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin ka biseduar për ... Read More

Haradinaj takoi amasadorin e Katarit në Shqipëri: Do të fuqizohen marrëdhëniet mes dy shteteve

03/05/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ambasadorin e Katarit në Shqipëri, Ali bin Hammad al Marri. Kryeministri Haradinaj e falënderoi për ... Read More

Në shtator përurohet Ambasada e Kosovës në Katar

02/05/2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka takuar ambasadorin e Katarit në Shqipëri, jo-rezident për Kosovë, Ali Bin ... Read More

Haradinaj pas takimit me ambasadorin Grenell: Qeveria e vendit kundërshton fuqishëm idenë e këmbimit të territoreve

29/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në takimin me ambasadorin e ShBA-së në Gjermani, Richard Grenell, i ka shprehur përkushtimin e Kosovës për ... Read More

Kryeministri Haradinaj priti në një takim ambasadorin gjerman, Christian Held

24/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Held. Siç ka njoftuar kryeministri Haradinaj, ... Read More