Tag: ambasadorja

Çitaku: Vasfije, na fal!

17/05/2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka bërë një kërkim falje për viktimën e dhunës seksuale në luftë, Vasfije Krasniqi ... Read More

Çitaku: Kur foli Vasfija, në sallën e Kongresit Amerikan zotëroi heshtja dhe lotët

30/04/2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thënë se asnjëherë në Kongresin Amerikan nuk ka pasur më shumë emocione sesa ... Read More

Shala merr pjesë në Samitin Botëror të Rinisë

26/04/2019

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC, Elvana Shala, ka udhëtuar sot për në Qipron Veriore ku është ftuar si folëse kryesore në ... Read More

Vlora Çitaku shfaq linjat trupore në bikini

16/04/2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku po shijon disa ditë pushimi. Si destinacion të pushimeve luksoze ka zgjedhur Xhamajkën, një ... Read More

Hutchison: SHBA në vjeshtë do të ratifikoj anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T19:54:16+02:00 Përfaqësuesja e përhershme e Shteteve të Bashkuara në NATO, Ambasadorja Kay Bailey Hutchison duke folur nga Brukseli përmes video-konferencës, theksoi rolin e NATO-s ... Read More

Ambasadorja finlandeze kërkon që taksa të hiqet: Për liberalizimin e vizave ka ende punë

10/03/2019

 Ambasadorja e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall tha se taksa e vendosur nga Qeveria e Kosovës, për mallrat nga Serbia nuk është vendim i duhur. ... Read More

Presidenti Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Panamasë

07/03/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadorja e re jorezidente e Panamasë për Kosovën, Annabella Guardia Escoffery de ... Read More

Ambasadorja britanike: Prishtina dhe Beogradi të shfrytëzojnë dialogun e ofruar nga BE

07/02/2019

Ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar në OKB, Karen Pierce ka theksuar suksesin që është arritur në Kosovë, ndërsa ka pohuar se nuk duhet të ketë ... Read More

Çitaku: Mbledhjet për Kosovën në OKB janë kthyer në teatër, Serbia po tregon përralla

07/02/2019

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku i ka cilësuar si teatër mbledhjet e Këshillit të Sigurimit në OKB, ku po diskutohet për Kosovën. Çitaku ... Read More

Filipini: Gruevski, Jankulloska dhe të akuzuarit e tjerë të heshtin dhe të mendojnë çfarë kanë bërë

21/11/2018

21 Nëntor 2018 / 23:10 Ish ambasadorja e Holandës në Maqedoni, Simone Filipini në një bisedë për portalin MKD.mk ka thënë se është me rëndësi ... Read More