Tag: amerikan

Future performon live këngën “Crushed Up” në “The late Show”

20/01/2019

Superylli amerikan, Future, për të festuar lansimin e albumit të ri ka performuar në emisionin “The Late Show”. Reperi që është bërë bjond së fundmi ... Read More

Sony ndërpret bashkëpunimin me R Kellyn, pas akuzave për keqtrajtim seksual

19/01/2019

Këngëtari amerikan, R Kelly dhe shtëpia diskografike RCA, e cila është në pronësi të Sonyt – e kanë ndërprerë bashkëpunimin – bëjnë të ditur mediat ... Read More

Christie Brinkley konsiderohet si një ndër femrat më të bukura mbi 60-vjeçare

18/01/2019

Ish-supermodelja, Christie Brinkley u shfaq në një ngjarje të organizuar në shtetin amerikan të New Yorkut. Për këtë rast, ajo kishte veshur një fustan të ... Read More

Islami: Trump dhe Putin janë marrë vesh për ndarjen e Ballkanit në dy zona të influencës (Video)

17/01/2019

Analisti Dardan Islami ka thënë se presidenti amerikan Donald Trump e ka ndryshuar politikën amerikane për Ballkanin. Islami, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Baily përshëndet ndryshimet kushtetuese në vend (VIDEO)

11/01/2019

11 Janar 2019 / 21:37 Ambasadori amerikan në Shkup Jess Baily, përmes një video-deklarate ka uruar qytetarët dhe deputetët e Maqedonisë për votimin e ndryshimeve ... Read More

Dortmundi do ta transferojë Hazardin si zëvendësues të Pulisicit

11/01/2019

Borussia Dortmund ka shitur sulmuesin e talentuar amerikan Christian Pulisic te Chelsea. Ylli amerikan do t’i bashkohet klubit londinez në verë për një shumë prej ... Read More

Serwer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfundojë me njohje të ndërsjellë

09/01/2019

Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, vlerësoi se Shtëpia e Bardhë është duke dhënë vetëm një stimulim në dialogun Kosovë-Serbi. “Nuk ... Read More

Serwer: Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë nuk është më si opsion

08/01/2019

Analisti amerikan dhe eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, thotë se është e mundur të zgjidhet çështja mes Kosovës dhe Serbisë, por gjithçka varet ... Read More

Presidenti Donlad Trump nderon shqiptarin Ramiz Tafilaj me Çmimin për Arritje Jetësore

06/01/2019

Presidenti amerikan Donald Trumo ka nderuar Ramiz Tafilajn për punën e palodhshme për shqiptaro-amerikanët dhe për përkushtimin e tij për ta bërë botën vend më ... Read More

Eliot Engel në krye të Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan, lajm i mirë për Kosovën

05/01/2019

Kongresisti amerikan Eliot Engel, miku i madh i shqiptarëve, është zgjedhur kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan. Kjo po cilësohet lajm ... Read More

Ponte Prizreni nënshkruan me fundorin Malcolm Canadan

04/01/2019

Ponte Prizreni e ka konfirmuar përfrocimin e radhës që është basketbollisti amerikan Malcolm Canada. Klubi ka shkruar në faqen zyrtare, duke postuar edhe një foto ... Read More

Kongresi bllokon kandidaturën e Kavalec për Ambasadore të SHBA-së në Shqipëri

04/01/2019

Kongresi amerikan bllokon kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA-së në Shqipëri. Nominimi i Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores ... Read More