Tag: amerikan

Të gënjesh është një stres i vërtetë, që i kushton shtrenjtë shëndetit

20/05/2019

Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi shëndetit. Duke qenë të sinqertë, favorizoni një mirëqenie psiko-fizike ... Read More

Kosnett: Mos i shfrytëzoni viktimat e luftës për përfitime politike

17/05/2019

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka thënë se të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, duhet të trajtohen me respekt e ndjeshmëri. Përmes një ... Read More

Bën zhytjen më të thellë në oqean ndonjëherë, ja çfarë gjen

15/05/2019

Një eksplorues amerikan ka realizuar zhytjen më të thellë të oqeanit në histori, për të zbuluar mbeturinat plastike që kishin mbetur në të. Nëndetësja e ... Read More

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

15/05/2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife ... Read More

Veseli priti në takim delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit

14/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit, të cilët po qëndrojnë për vizitë në vend. ... Read More

Mustafa takon kongresmenin Hultgren, e njofton për qëndrimet e LDK-së rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë

13/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjatë ditës ka takuar kongresmenin amerikan Randy Hultgren. Siç bëhet e ditur nëpërmjet një komunikate për media, ... Read More

Haradinaj takohet me delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit

13/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me një delegacion amerikan të Lutjeve të Mëngjesit që kryesohet nga ish kongresisti Randy Hutgren. Haradinaj nëpërmjet ... Read More

Thaçi: E kemi mbështetjen e SHBA-së për marrëveshje me Serbinë

11/05/2019

Pesidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur kongresistin amerikan Ed Case, i cili shoqërohej edhe nga ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Presidenti Thaçi ... Read More

Haradinajt takohet me kongresistin amerikan, Ed Case

11/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës do të takohet me kongresistin demokrat amerikan, Ed Case. Në njoftimin që ka lëshuar për media, zyra ... Read More

Thaçi takon gjeneralin Orr: Marrëdhëniet Kosovë- Iowa, janë të veçanta

10/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,pas takimit me gjeneralin amerikan, Timothy Orr nga Garda Kombëtare e Ioëa-s, ka thënë se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe ... Read More

Gjenerali amerikan: Brenda 10 vjetësh FSK-ja do të transformohet tërësisht në ushtri

09/05/2019

Gjenerali amerikan i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, i cili po qëndron për një vizitë lamtumire në Kosovë, tha se dalja e tij në ... Read More

A e dini pse flamuri amerikan është i vendosur mbrapsht në uniforma të ushtrisë

07/05/2019

Sipas videos së publikuar më poshtë, shumë njerëz vazhdimisht pyesin se pse flamuri amerikan është i kthyer mbrapsht në uniformat e ushtrisë. E sipas Marshall, ... Read More