Tag: amerikane

Protesta e opozitës në Tiranë: Ambasada e ShBA-së u bën thirrje protestuesve të qëndrojnë larg dhunës

25/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje pjesëmarrësve në protestën e sotme që të qëndrojnë larg dhunës. “Shtetet e Bashkuara respektojnë të drejtën demokratike ... Read More

Modelja amerikane s’i duron bikinit në pjesën e sipërme, i heq dhe ‘djeg’ rrjetin

16/05/2019

23:59 | 05/15/2019 Modelja e njohur amerikane ka pozuar pa sytjena derisa gjoksin e mbulonte me duar. Modelja e njohur amerikane, Danielle Herrington, ka provokuar ... Read More

SHBA thirrje opozitës: Protesta jo të dhunshme

10/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e paralajmëruar për të shtunën nga opozita në orën 18:30 para kryeministrisë. Në një status në Facebook ... Read More

Ibrahimi: Liderët e Kosovës të mos përzihen në gjeopolitika mes SHBA-së e Gjermanisë, kjo administratë amerikane të braktisë brenda natës (Video)

03/05/2019

Profesori i qeverisjes amerikane, Ilir Ibrahimi ka paralajmëruar se Kosova mund të braktiset nga administrata amerikane nëse vazhdohet me gafa diplomatike. Ibrahimi, në “Debat Plus” ... Read More

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të Berlinit

01/05/2019

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë që u mbajt ... Read More

Modelja e njohur publikon momente intime me partnerin

29/04/2019

Modelja seksi ka publikuar imazhe intime me mashkullin që ia ka rrëmbyer zemrën. Modelja amerikane në llogarinë e saj në Instagram i ka publikuar disa ... Read More

Zëvendës-ambasadorja amerikane: Qytetarët të ushtrojnë të drejtën e votës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T14:29:32+02:00 Zëvendës-ambasadorja amerikane në Shkup, Mihaela Shvicer-Blum uroi proces transparent të zgjedhjeve presidenciale dhe të drejtë vote pa pengesa. Shvicer-Blum bëri thirrje që procesi ... Read More

CIA akuzon Huawein se po bashkëpunon me Inteligjencën Kineze

21/04/2019

Agjencia e Inteligjencës amerikane, CIA ka akuzuar kompaninë Huawei se po financohet nga inteligjenca kineze.  Nuk është hera e parë që CIA e akuzon këtë ... Read More

Aktorja 47 vjeçe heq pantallonat, pozon pa të brendshme 

17/04/2019

Aktorja e njohur amerikane ka marrë guximin për ta realizuar një fotografi në të cilën shfaqet komplet e zhveshur në pjesën e poshtme të trupit, ... Read More

Emily Ratajkowski pa sytjena, fustani i gjerë i zbulon gjithçka 

07/04/2019

Modelja amerikane nuk ka veshur sytjena dhe në fotot e fundit fustani e ka 'tradhtuar'. Modelja e njohur amerikan, Emily Ratajkowski, ka ardhur tërheqëse e ... Read More

Filantropi i njohur shqiptaro-amerikan, Cafo Boga: Korrupsioni, kanceri i ekonomisë – liderët ranë në provim për ta udhëhequr Kosovën

04/04/2019

Bankieri, kontabilisti, anëtarë i bordit të shumë korporatave amerikane dhe filantropi i njohur shqiptaro-amerikan, Cafo Boga, mendon se liderët e deritashëm të Kosovës, kanë ra ... Read More

NASA përgatit dërgimin e njerëzve të parë në Mars

04/04/2019

Kthimi i astronautëve amerikanë në Hënë, i planifikuar për 2024, duhet të përgatisë shkuarjen e njerëzve të parë në Mars në vitin 2033, tha shefi ... Read More