Tag: Amerikën

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës (Video)

15/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV ... Read More

MWC: Ericsson po lanson rrjetin 5G në kohën reale, njofton CEO Ekholm

25/02/2019

“Që nga sot po lansojmë rrjetet 5G në Amerikën e Veriut me trafik të drejtpërdrejtë”, shpjegoi Börje Ekholm, president dhe CEO i Ericsson. “Teknologjia është ... Read More

River Plate refuzon të luajnë Superclasico në Bernabeu

01/12/2018

Pas incidentit me autobusit e Boca Juniorsit, Konfederata e Futbollit për Amerikën e Jugut (CONMEBOL) vendosi që finalja e dytë e Copa Libertadores të zhvillohet ... Read More

Anglia fiton lehtësisht ndaj Amerikës, Rooney pensionohet nga Kombëtarja

15/11/2018

Anglia ka mposhtur lehtësisht Amerikën në ndeshje miqësore të zhvilluar në Wembley 3-0. Kombëtarja e udhëhequr nga Gareth Southgate ka triumfuar pa problem ndaj amerikanëve ... Read More

Zyrtare: Edhe në SHBA do të zhvillohen ndeshjet e La Ligas

16/08/2018

Një ndeshje e rregullt e sezonit të La Ligas do të luhet në Amerikën e Veriut, si pjesë e një marrëveshje marketingu prej 15 vjetësh. ... Read More